Діамантова гора в китайському місті Шеньян

Діамантова гора спроектовано у Шеньян

У китайському місті Шеньян, найбільшому промисловому центрі на північному сході країни, каліфорнійське архітектурне бюро 5+Design спроектувало багатофункціональний комплекс з ефектною назвою «Діамантова гора». Він стане транспортно-пересадочним вузлом, великим торговим центром і в той же час включить в себе офісні та житлові секції.

Як стверджують автори проекту, ідея комплексу, що складається із сполучених між собою трапецієподібних будівель неправильної форми, була навіяна силуетами гір, якими вони зображувалися у творах традиційного китайського живопису. На думку архітекторів, задумані форми комплексу дозволять йому не затуляти навколишнім будівлям потоки сонячного світла. Колір і форма оздоблювальних матеріалів нагадують природні скелі, а прозорі дахи будівель комплексу, скляні стіни, низки приміщень імітують природні водойми. У центральній частині на площі понад 80 тис. кв. метрів розташовані численні магазини та ресторани, оточені іншими будівлями комплексу.

Складна архітектурна споруда спроектована з урахуванням суворого клімату тієї частини Піднебесної, де розташоване м. Шеньян, що вимагало серйозного передпроектного аналізу. Судячи з інтересу, який проявляють до майбутнього центру місцеві жителі, він стане одним із знакових архітектурно-будівельних об’єктів міста.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *