Розроблено клей для склеювання збірних будівель

Клей для склеювання збірних будівель.

Збірні будинки складаються з окремих готових модулів, які з’єднуються один з одним вже безпосередньо на місці. Ці модулі, у свою чергу, складаються з дерев’яних компонентів, які зазвичай прибиваються одна до одної (іноді зшиваються) на заводі. Тому, щоб деревина не розкололася від цвяхів і шурупів, необхідно виготовляти деталі досить великої товщини. Природно, це накладає певні обмеження на можливість дизайну будинку. Але нещодавно вчені з інституту Фраунгофера і технічного університету Брауншвейга розробили відмінну альтернативу цвяхам: електричну активовану клейку стрічку.

Ця стрічка складається з тонкої металевої смуги, по обох боках із клеєм. Поки на метал не подається електричний струм, клей залишається не липким. Це дає можливість працівникам більш точно і акуратно розмістити стрічку на дерев’яній деталі.

Після того, як стрічка буде розміщена на неї подається електричний струм. При цьому метал нагрівається, клей розплавляється і проникає в пори деревини. Потім клей охолоджується і твердне. Весь процес, за словами розробників, займає близько однієї хвилини, а клей володіє відмінною адгезією з деревиною.

Для порівняння варто зазначити, що для звичайних рідких клеїв, представлених сьогодні на будівельному ринку, потрібно кілька годин для затвердіння, або нагрівання всього модуля.

До речі, дослідники вже працюють над створенням клею, який буде мати добру адгезію як з деревом, так і з металом. В даний час вони вивчають переваги різних типів металів, включаючи нержавіючу сталь, алюміній, латунь. Крім того, вчені працюють над скороченням кількості часу, необхідного для склеювання. Вони планують протестувати практичну клеючу стрічку протягом наступних шести місяців.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *