До участі в тендерах допускатимуться лише виробники екологічно чистих будівельних матеріалів

Екологічно чисті будівельні матеріали

Починаючи з наступного року вітчизняна політика в сфері держзакупівель переорієнтовується на стійкі закупівлі. При цьому, для виробників будівельних матеріалів необхідною вимогою для того, щоб мати можливість взяти участь в тендері, стане екологічність їх продукції.

Голова Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, Олена Бобунова, пояснила, за яким механізмом відбуватиметься підтвердження того, що певна продукція не наносить шкоди навколишньому середовищу. За її словами, виробники будівельних матеріалів повинні пройти спеціальну підготовку, а продукція підприємства має отримати еко-маркування. Лише після проходження цієї процедури продукція буде допускатися до участі у тендерах.

Навіть попри те, що продукція тепер має пройти додаткові перевірки, Всеукраїнська спілка виробників будівельних матеріалів з прихильністю ставиться до цього нововведення. Причина такого ставлення проста – аналогічні вимоги в сфері держзакупівель діють і в країнах Євросоюзу, тож еко-маркування продукції зможе зробити її більш конкурентоздатною на європейському ринку. Як правило, вітчизняні будівельні матеріали і так є достатньо екологічними, тож зазвичай йдеться не про внесення якихось суттєвих змін у технологію виробництва, а лише про здійснення експертизи відповідно до стандартів ЄС та присвоєння продукції відповідного маркування.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *