Корейські вчені розробили звуконепроникне вікно

Звуконепроникне вікно розроблено в Кореї

Корейські вчені розробили новий акустичний матеріал, який не пропускає звуки визначеної частоти, при цьому пропускаючи повітря. Статтю, що описує цей винахід, вони розмістили в електронній бібліотеці Корнельського університету.

Професори Сан-Хун Кім та Сон-Хюн Лі знайшли спосіб відокремлювати від повітря звукові хвилі та гасити їх. Їхнє звуконепроникне вікно становить дві пластикові панелі, між якими знаходиться простір, розділений на багато відсіків-резонаторів. Завдяки отворам у резонаторах, звукові хвилі вловлюються і зупиняються.

Вченим вдалося дійти того, що модуль пружності резонаторів має від’ємне значення. Це параметр, який визначає, наскільки матеріал опірний до стискання. Відповідно предмети, що мають від’ємний модуль пружності, у відповідь на стискання навпаки розширюються. В природі таких предметів не існує, однак вченим вдалося сконструювати резонатори таким чином, що звукові хвилі всередині резонують, а тому протидіють тиску таких самих звукових хвиль із зовні, внаслідок чого звукова хвиля гасне.

Матеріал створений не для цілковитої звукоізоляції, а лише для відсіювання хвиль певної частоти. Які частоти будуть відсіюватися, визначають параметри резонаторів, які можна задати. Представлений вченими прототип гасить високі звуки частотою понад 700 герц.

Розробники звуконепроникного вікна вважають, що їхнім винаходом можна буде скористатися з метою відсіювання небажаних звуків від загальної шумової картини, для прикладу можна лишити лише шум моря і відсіяти високі звуки, які заважають ним насолоджуватися. Також, в майбутньому планується використання цього винаходу для того, щоб глушити звуки різноманітних промислових установок.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *