Потік інвестицій допомагає лондонським хмарочосам рости як гриби

Хмарочоси в Лондоні

Незабаром сімейство хмарочосів в центральній частині міста Лондона поповниться новим будинком: британське архітектурне бюро Avery “Associates Architects” представило проект 270 метрової офісної вежі. Запланована будівля стане найвищою в центрі міста і другою по висоті в усьому Лондоні, після гучного супер-гіганта Shard, зведеного два роки тому. Для реалізації проекту на цьому місці знесуть будинок, побудований в 1969 році.

Новий шедевр архітектурної думки задуманий у формі витягнутого вгору рівнобедреного трикутника з короткою основою, від якої «відтятий» малий трикутник. Його ні на що не схожа форма змусила задуматися місцевих дотепників, до цього влучно прозвали сусідню будівлю, збудовану в минулому році, «Терткою для сиру», а відомий хмарочос Нормана Фостера «Огірком».

Проектувальники нової вежі підкреслюють, що її загострена верхівка дозволить зберегти хрестоматійний вид з боку Фліт-стріт на знаменитий собор Святого Павла, один з головних символів Лондона. А завдяки «відтятому» від основи будівлі трикутного «шматка» утворюється додатковий зовнішній простір – площа перед входом в будівлю. На його верхніх поверхах планується розмістити ресторан і бар, інші будуть здані в оренду різним компаніям.

До речі, лондонський ринок нерухомості сьогодні переживає небувалий підйом. Згідно із найсвіжішими даними, в минулому році він був найбільш привабливим для інвесторів, випередивши такі міста, як Нью-Йорк, Париж і Токіо. Тільки за перші три квартали 2014 року в нерухомість британської столиці було вкладено понад $26,5 мільярдів.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *