Хмарочос у формі торнадо в місті Талса

Хмарочос у формі торнадо в місті Талса

Нещодавно група архітекторів Kinslow, Keith & Todd (KKT) представила амбіційний проект нового будівництва у місті Талса (штат Оклахома) нового хмарочоса, виконаного у формі торнадо, який включає в себе ресторан, що обертається, та науково-дослідну станцію.

Проект Tulsa Tornado Tower був розроблений за ініціативою газети Tusla People, яка доручила місцевим архітектурним фірмам придумати проекти з модернізації та реконструкції міста. Команді KKT дали досить нудний об’єкт – старий гараж, в якості відправної точки. Архітекторам прийшла в голову ідея – зробити надбудову у вигляді будівлі-торнадо, не руйнуючи наявну будову.

Згідно з проектом, хмарочос має висоту 76 – 91 метрів і облицьований в скляні й перфоровані металеві панелі. Будівля буде встановлена статично на дах гаража, а її кручена форма створює враження рухомого торнадо. Правда, частина хмарочоса все ж буде автоматично обертатися – це ресторан, розташований на вершині. Навчальні кімнати та аудиторії (це все ж ННЦ) будуть розташовані в приміщенні існуючого гаража, а в самій вежі передбачається розмістити оглядовий майданчик, наглядову лабораторію, Музей природи і відкриту терасу.

За іронією долі будівля гаража знаходиться на Алеї Торнадо, назва якої говорить сама за себе. Однак, архітектори запевняють, що “Tulsa Tornado Tower” розроблений у повній відповідності з сучасними будівельними нормами і правилами, так що будівля буде такою же стійкою до сильних вітрів і інших несприятливих атмосферних явищ, як і інші місцеві хмарочоси такого ж розміру.

Архітектори з ККТ попереджають, що про реальне здійснення цього незвичайного проекту говорити поки рано. Тим не менш, за їхніми словами, деякі компанії проявили інтерес до проекту, і будучи побудованою, ця будівля-торнадо, безумовно стане знаковою пам’яткою міста Талса.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.