Гіпсові підлоги, яка між ними різниця?

Гіпсові наливні підлоги.

З кожним роком ринок пред’являє до будівельних матеріалів все більше вимог. Це стосується і наливних підлог, які в практиці сучасного будівництва вже довели свої переваги.

Вони повинні бути міцними, щоб служити надійною основою під гомогенні й інші покриття. Довговічними — щоб уникнути рекламацій. Екологічними — щоб вписатися в рамки нових екологічних стандартів. А крім того, комфортними в роботі, щоб забезпечити максимальну економію часу та фінанси.

Цим умовам, як не можна краще відповідають гіпсові наливні підлоги. Незважаючи на програш по водостійкості, гіпсова в’яжуча основа на відміну від цементу, надає підлозі відсутність до усадки, високу адгезію до основи, і головну перевагу — стійкість до утворення тріщин.

Гіпсові наливні підлоги — продукт для будівельного ринку відносно новий. В силу цього існує думка, що принципово вони відрізняються тільки ціною із-за різного ступеня «розкрученості» марки. Однак це не так.

Сьогодні ринок пропонує два види гіпсових наливних підлог: на базі будівельного гіпсу (Г-5) і на основі високоміцного гіпсу (ГВВС). Чим вони відрізняються, в чому вигода і які переваги кожного?

Сперечання про міцність

Міцність на стиск підлог на будівельному гіпсі, пропонованих сьогодні на ринку, становить у середньому близько 10-15 МПа, що не дотягує до вимог ДБНУ, особливо у разі виготовлення стяжок. Монолітні стяжки з само-вирівнювальних складів на основі гіпсових в’яжучих повинні мати міцність на стиск не менше 20 МПа. Міцність ГВВС забезпечує нормований рівень і, якщо необхідно, дозволяє отримати більш високі значення міцності підлоги.

Багато виробників наливних підлог, які використовують будівельний гіпс, стверджують, що 10-15 МПа — це цілком достатньо під покриття для житлових і офісних приміщень, в яких прохідність не дуже висока. Але чи це так?

З одного боку, наливні підлоги з меншою міцністю пред’являють менше вимог до міцності основи, що зручно будівельникам у тому випадку, якщо якість основи викликає сумніви. Але! Сучасні гомогенні покриття вимагають міцних основ. Якщо покласти їх на недостатньо міцну поверхню, то при подальшій експлуатації, в залежності від навантажень, висока ймовірність того, що виникнуть дефекти на поверхні кінцевого покриття. А це означає втрату репутації виробників і будівельників (а в нинішній кризовій ситуації це втрата майбутніх продажів), а також з’являться витрати на переробку.

Висновок: підлоги на базі ГВВС гарантовано перевершують аналоги на будівельному гіпсі, забезпечуючи нормовану міцність, довговічність та експлуатаційну надійність.

Коли час рахує гроші

Потреба води в будівельного гіпсу в 1,5 рази вища, ніж у високоміцного. Відповідно, підлоги на основі будівельного гіпсу мають зайву воду. Чим більше води в складі, тим більше часу потрібно, щоб вона випарувалася. Таким чином, влаштування наливної підлоги на базі будівельного гіпсу займе більше часу, ніж при влаштуванні підлоги, у складі якої є ГВВС. Звичайно, можна примусово висушити гіпсові підлоги за допомогою теплових гармат, однак це вимагатиме додаткових витрат часу й електроенергії.

Крім того, варто враховувати, що при підвищеному вмісті води, що властиво підлогам на базі Р-5, виникає ще одна складність — розшарування суміші. В результаті чого поверхня виходить неміцною.

Висновок: підлоги на основі високоміцного гіпсу оптимальні в тих випадках, коли строки будівництва стиснуті.

Якість поверхні: реальний шлях до економії

Поверхня підлог на основі рядового будівельного гіпсу виходить пористою. До чого це призводить?

По-перше, потрібно більше витрат на ґрунтувальні матеріали для подальшого приклеювання покриттів. По-друге, наявність ГВВС у складі робить суміш більш рухомою, вона краще приймає горизонт, а готова поверхня відразу виходить однорідною і глянсовою.

Більш того, при використанні товсто-шарових видів наливних підлог, при влаштуванні стяжок на базі високоміцного гіпсу, не потрібно робити деформаційні шви і застосовувати фінішний шар наливної підлоги. Це, відповідно, економить фінанси (в середньому на 5-7% на один квадратний метр) і час (в середньому на 20% на 1 кв. метр).

Висновок: наливні підлоги на базі високоміцного гіпсу дають об’єктивну можливість заощадити час і гроші, забезпечуючи при цьому відмінну якість і довговічність поверхні.

Бонуси екологічності

Щоб наблизитися до технічних характеристик, які спочатку притаманні високоміцному гіпсу, в будівельний гіпс доводиться додавати велику кількість пластифікаторів. Який «підводний камінь» очікує будівельників в цьому випадку?

Хімічні добавки неминуче погіршують екологічність суміші і готової підлоги. У той час, як високоміцний гіпс — це екологічний матеріал, що робить його оптимальним варіантом для житлових приміщень і дає бонуси при застосуванні його на соціально значимих об’єктах: в школах, дитячих садках, у медичних установах тощо.

Висновок: в сучасних ринкових умовах, коли вимоги до екологічності матеріалів все більше посилюються, екологічні підлоги на основі високоміцного гіпсу забезпечать будівельникам додаткову конкурентну перевагу.

Таким чином, наливні підлоги на основі високоміцного гіпсу гарантують стабільність якості, економію часу і фінансових витрат, екологічність, безпеку для здоров’я будівельників і кінцевих користувачів.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *