В Едмонтоні замість громадського транспорту будуватимуть доріжку для ковзанів

В Едмонтоні доріжка для ковзанів

Вже наступної зими жителі канадського Едмонтона, столиці провінції Альберта, можливо, зроблять ковзани одним з основних засобів пересування по місту. Довгі місяці мінусової температури, характерні для цієї частини країни, підказали молодому ландшафтному архітекторові Метью Гіббсу простий, геніальний план: з’єднати по місту дві гілки швидкісного трамвая крижаною дорогою довжиною 11 км. Таким чином — замість пересадки з одного виду транспорту на інший — більшість жителів зможуть частково або повністю добиратися до офісів, шкіл, кінотеатрів і всіх інших місць праці і відпочинку, ковзаючи по льоду на ковзанах.

Сміливий проект у минулому році виборов перше місце на міжнародному конкурсі і викликав жвавий інтерес з боку членів міської ради Едмонтона як зручний, економічний і корисний для здоров’я місцевого населення. За задумом автора проекту, на зупинках громадського транспорту відкриються пункти прокату ковзанів, а вздовж крижаної траси до послуг ковзанярів будуть створені зони відпочинку. У теплу пору року жителі міста зможуть тим же шляхом пересуватися на роликових ковзанах.

Зараз обговорюється питання про можливу вартість та шляхи фінансування «крижаного шляху», ведеться пошук спонсорів. Як все хороше, проект схоже, обійдеться в копієчку: вже ясно, що ціна будівництва одного метра незвичайної траси складе не менше $400.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *