Агенство NASA представило нову технологію будівництва будинків на Марсі

NASA представило нову технологію будівництва будинків на Марсі

Ідея заселення Марса людьми в даний час вже не є предметом наукової фантастики. Так чи інакше, люди з’являться на червоній планеті вже в найближчі десятиліття. Однак, посадка на Марсі – це тільки пів справи, а облаштування житла на планеті є трудомістким і дуже дорогим завданням, оскільки, згідно з оцінками, один кілограм будівельного матеріалу на Марсі буде коштувати 100 – 200 тисяч доларів США. У мільярдера Елона Маска є плани будівництва цілого міста на Марсі, але він є, мабуть, єдиною людиною, яка може собі це дозволити. Втім, нещодавно американське агентство NASA запропонувало своє рішення – тепер будь-який бажаючий може скачати, роздрукувати і побудувати свій власний марсіанський будинок, і всього-то за 24 години!

Доктор Бехрох Хошневіс з університету Південної Каліфорнії нещодавно був прийнятий в штат NASA для просування нової будівельної технології, яка дозволить людям створювати і друкувати на Марсі власні будинки. Власне, Хошневіс вже розробив технологію 3D-друку будинків під назвою «Контур Крафтінг» («Contour Crafting»), яка дозволяє будувати (друкувати) бетонні будівлі пошарово будь-якої бажаної форми – недорого, швидко і легко. Просто сконструюйте будинок своєї мрії, потім роздрукуйте 3D-модель з бетону, і ви можете вселятися в нього і жити.

Звичайно, ця чудова технологія будівництва 3D-друкованих будинків може бути використана не тільки на Марсі, але і на Землі. Наприклад, для швидкого зведення недорогого і безпечного житла для тих, хто постраждав від стихійного лиха і техногенних катастроф, а також для жителів країн, що розвиваються. Мабуть, єдиним недоліком такої технології є неможливість друкувати будівлі зі скла, дерева або металу.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *