Максимальна кількість дощок для підлоги із одного дерева

Велика кількість дощок для підлоги із одного дерева

Був час, коли вартість деревини була відносно дешевою, завдяки великим запасам лісових угідь на планеті. На жаль, сьогодні ситуація в лісових господарствах світу змінилася, тому так важливо використовувати по максимуму кожне дерево при лісозаготівлі і особливо при переробці. Порівняно молода голландська компанія Bolefloor нещодавно запропонувала своє рішення – замість простої нарізки традиційних прямих дощок для підлоги, вона використовує природні вигини деревини у своїй технології виготовлення дерев’яного настилу, тим самим максималізуючи кількість дощок, які можна отримати з одного дерева.

Технологія Bolefloor дозволяє створювати абсолютно унікальні підлогові покриття. При цьому жодна з підлогових дощок не буде схожа на іншу. І все це стало можливим завдяки використанню спеціального програмного забезпечення, до складу якого входять системи сканування деревини, індивідуальні CAD/CAM системи та алгоритми оптимізації для отримання дощок природної зігнутої форми по довжині, які з’єднуються між собою традиційним способом шпунт – гребінь. Втім, компанія також пропонує статеві дошки з не шпунтовим з’єднанням або комбінацією шпунтового і не шпунтових сполук.

У програмному забезпеченні також використовується технологія візуальної ідентифікації для виявлення вад деревини, таких як вузли і заболонь по краях. Таким чином, кожна дошка проходить ретельний контроль на кожному етапі виготовлення, починаючи від розпилювання сирої деревини і закінчуючи остаточною обробкою дошки.

В теперішній час компанії для виробництва дощок доводиться закуповувати як сертифіковану FSC деревину, так і таку, яка не має відповідної сертифікації. Поки компанія виробляє дошки Bolefloor з масиву дуба, але в подальшому вона обіцяє налагодити випуск підлогового покриття і з інших порід деревини. Кожна дошка має стандартну довжину три метри (є можливість замовити дошки нестандартної довжини до шести метрів), а ширина варіюється від 150 до 300 мм в залежності від форми дерева. При цьому товщина всіх дощок Bolefloor однакова – 21 мм або 13 мм.

В рамках свого плану з організації продажу продукту на всій території Європи компанія почала роботу з дилерами в Північних країнах і країнах Бенілюксу. Bolefloor також шукає ділових партнерів в Північній Америці і розглядає можливість ліцензування своєї технології в Азії і Південної Америки.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *