Мембранні покрівлі в будівництві

Мембранні покрівлі - їх типи.

Популярність мембранних покрівель у будівельному виробництві росте досить інтенсивно. Вибір цього матеріалу зумовлений тривалим терміном експлуатації порівняно з покрівлями із звичайних покрівельних рулонних матеріалів, а також легкістю монтажу і ремонту. Одношарові покрівельні мембрани забезпечують різноманітність нових будівельних матеріалів і широкий вибір забарвлень. Вони володіють хорошими характеристиками еластичності і стійкості до ультрафіолетового випромінювання.

Товщина покрівельних покриттів становить від 0,8 до 2 мм. Питома вага одного квадратного метра приблизно 1,3 кг. В основному покрівельні мембрани застосовують для покриття плоских покрівель або з невеликими ухилами. Застосування цього матеріалу дає можливість обладнання експлуатованої плоскої покрівлі, в тому числі створення килима з рослинності, так званої зеленої покрівлі. Використання на практиці таких рішень можливе тільки з застосуванням покрівельних матеріалів на основі синтетичного каучуку або термопластичних олефінів.

Типи покрівельних мембран. Переваги і недоліки

Одношарові покриття, в залежності від основи полімеру, можна розділити на три групи: ЕПДМ (етиленпропілендієновий мономер), ПВХ (полівінілхлорид), ТПО (термопластичні олефіни).

Група ЕПДМ об’єднує в собі полотна, основою яких служить синтетичний каучук. Від інших типів ці матеріали відрізняються більш високою еластичністю і більш низькою ціною. Для поліпшення міцних властивостей каучукова основа армується поліефірною сіткою. Використовуючи високу еластичність та абсолютну водонепроникність ЕПДМ мембрани застосовують в якості гідроізоляційного матеріалу при будівництві тунелів, водних резервуарів, штучних рибницьких ставках, в промислових відстійниках тощо. Проектний термін експлуатації мембранних покрівель цього типу досягає п’ятдесяти років.
Іншими перевагами ЕПДМ полотен є хороша стійкість до багатьох хімічних розчинників і відсутність виділення шкідливих речовин при монтажі і експлуатації. Частка таких матеріалів серед баластних покрівель становить 90%.

Недоліки ЕПДМ мембран полягають у необхідності використання спеціальної клейової стрічки для з’єднання полотен. Міцність такого з’єднання менша від зварного. Частина виробників ЕПДМ мембран розробили технологію вулканізації, при якій з’єднання виконуються за допомогою зварювання гарячим повітрям при температурі близько 500С. При цьому еластичність шва і основного полотна однакова.

В основу ПВХ мембран входить пластифікований полівінілхлорид, який армується поліефірною сіткою. У його складі міститься до 40% летких пластифікаторів, що збільшує еластичність. Зварювання гарячим повітрям ПВХ полотен проводиться спеціальним обладнанням.

Переваги ПВХ мембран полягають у вогнестійкості, більш високій стійкості до ультрафіолету і можливістю вибору різного кольору. Порібно зазначити, що існує ризик поступового вицвітання полотна.

До недоліків ПВХ мембран відносять малу стійкість до масел, розчинників, бітумним матеріалів. Проблеми, з точки зору екології виникають із-за вмісту в складі летких фракцій. Погіршуються і міцні властивості полотна в результаті випаровування пластифікаторів.

В основу ТПО мембран входять термопластичні олефіни, які можуть армуватися сіткою з поліестеру або скловолокна. Ці покрівельні покриття, підвищеної міцності є найбільш досконалими і дорогими будівельними матеріалами. Їх екологічна безпека і довговічність вища, ніж у ПВХ мембран. У складі ТПО мембран немає летких пластифікаторів. Вони не втрачають еластичність навіть при низьких температурах, тому можна здійснювати монтаж взимку при негативних температурах. Морозостійкість цих мембран найвища (до -62С). Для з’єднання полотен ТПО мембран використовують зварювання гарячим повітрям, або механічне закріплення в напуск. Міцність зварних швів мембран вдвічі вище самого полотна.

Ці покриття мають меншу еластичність, ніж ЕПДМ і ПВХ мембрани, але мають більш високу міцність. Їх застосовують на покрівлях складної конфігурації або там, де експлуатація покриття пов’язана з підвищеним механічним навантаженням.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *