Як правильно гасити вапно для побілки?

Як гасити вапно?

Вапно, або вапняк з давніх часів відомий людині як чудовий будівельний матеріал з унікальними властивостями. Воно до цих пір використовується для побілки стель, стін та інших поверхонь – це найдешевший і найпростіший варіант косметичного ремонту. Але перш ніж починати побілку, потрібно знати, скільки часу потрібно гасити вапно. Від цього залежить весь будівельний процес.

Сировиною для виробництва можуть бути деякі кам’яні карбонатні породи типу: черепашнику, вапняку або крейди. Цікава особливість вапняної побілки – її дезінфікувальна здатність.

Використання вапна в будівництві

Ця чудова в’яжуча речовина, що надає пластичність цементному розчину. Побілка за допомогою вапна чудово зарекомендувала себе під час обробки приміщень різного призначення — в сухих і вологих, гаражах і підвалах, корівниках. Навіть бордюри на вулиці білять вапном.

Щоб на поверхні побілки плівка володіла стійкістю до вологи, необхідно знати, як правильно гасити вапно. Ця технологія важлива для того, щоб на поверхні не з’являлися розмиття, міхурі і різні плями.

Розглянемо декілька властивостей вапна, які часто застосовуються в будівництві:

  • надає в’язкість, еластичність і міцність кладочним розчинам і штукатуркам;
  • збільшує водостійкість бетонів;
  • низька вартість, що дозволяє використовувати вапняну побілку в громадських установах і на вулиці;
  • надійний антисептик в льохах, курниках і корівниках;
  • захищає від сонячних опіків дерева (використання в якості побілки).

Для чого потрібно гасити вапно?

Вапно для побілки можна погасити декількома способами. Важливо це зробити правильно, потрібно знати формулу гасіння. Але спочатку розберемося з самими поняттями, так як з негашеного вапна виходять самі різні суміші, які відрізняються одна від одної складом і призначенням.

Виготовлення суміші вапна

Як правило, в магазині ми купуємо середні або великі шматки обпаленого каменю-вапняку. Вони не до кінця завершили хімічну реакцію, тому поки це не вапно, а негашене вапно. Додавання води характеризується бурхливою реакцією з виділенням СО2, паралельно виділяється багато тепла. Пожежі не слід чекати, але все потрібно робити правильно і всі запобіжні заходи від опіків дотримуватися суворо.

Як гасити вапно праильно.

У будівництві часто застосовується як пушонка, так і вапняне тісто та вапняне молочко. Подивимося, як потрібно гасити вапно по інструкції.

Крок 1.

Беремо чистий, глибокий посуд. Приносимо холодну воду.

Щоб отримати пушонку, кладемо в посуд наші грудки і заливаємо їх чистою холодною водою. Почнеться дуже бурхлива реакція, суміш буде сильно нагріватися, шипіти і розбризкуватися. В цей час потрібно бути дуже акуратними. Правильним рішенням буде відразу надіти захисні окуляри, а на руки рукавички.

По суті справи, процес кипіння може тривати до півгодини. Потім все затихне і суміш можна акуратно перемішати спеціально зробленою дерев’яною лопаткою.

Крок 2.

Для гашеного вапна існує певна формула, його залишають на два або три тижні в холодному темному місці. За цей час воно покращує свої якості, починає чудово дезінфікувати і м’яко лягає на поверхню.

Крок 3.

Для приготування вапняного тіста всі операції аналогічні. Але потрібно правильно підібрати пропорції. В цьому випадку нам доведеться на одну частину вапна налити всього 40% води. Це істотно менше, ніж в першому випадку. Причому наливаємо воду поступово, маленькими порціями, але з тією умовою, щоб процес гасіння не припинявся.

Сорти вапна по швидкості гасіння

Поділ йде на три групи. Час відраховується від моменту з’єднання з водою до процесу термічного згасання. Поділ такий:

  • швидко-гаснуче – 7-10 хв;
  • середньо-гаснуче – 15-20 хв;
  • повільно-гаснуче – понад 25 хв.

Як правильно працювати з кожним сортом?

Швидко-гаснуче вапно.

Половину ємності наповнюємо вапном, заливаємо водою до країв. При появі пару грудки почнуть розсипатися. Тепер вміст слід акуратно перемішати дерев’яною лопаткою і додати ще трохи води. Закінчивши гасіння, продовжуємо розведення водою до однорідної консистенції. Потім зливаємо все в підготовлену ємність.

Середньо-гаснуче вапно.

Точно так само, як і в першому випадку заливаємо вапно водою в співвідношенні 1/1. Шматки почнуть розсипатися, але зупинятися не слід, продовжуємо гасіння до отримання однорідної маси.

Повільно-гаснуче вапно.

Трохи більше половини ємності засипаємо грудками вапна і потрошку ллємо на них з чайника. Після того як на шматках з’являться тріщини і почнеться гасіння, додаємо воду зовсім маленькими порціями. Отримавши в результаті вапняне “тісто”, ретельно і акуратно перемішуємо його.

На жаль, не всі шматки розпадаються, перетворюючись на потрібну масу. Зустрічаються недопалені і перепалені грудки. Найбільш правильним рішенням буде просто викинути їх.
Під час цього процесу, який називається гідрацією, важливо, щоб не залишилося оксидів кальцію і магнію. При їх залишку якість будівельних сумішей різко знизиться.

Під час гідрації оксиди кальцію і магнію переходять в гідрати, звідси і назва.

формула гашеного вапна

Формула гашеного вапна

При цьому відбувається значний викид теплової енергії, температура при якому досягає 150 градусів. Брикетоване вапно розпушується пором, перетворюючись в порошок.

Наступна порада буде про те, як різати акрилову ванну.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *