Облицювання керамічною плиткою підлоги

Облицювання керамічною плиткою

Таке підлогове покриття як керамічна плитка незамінне при обробці кухонь, коридорів, ванних кімнат і туалетів. Плитка володіє відмінною міцністю, вологостійкістю і дуже проста у догляді. Процесукладання плитки на підлогу своїми руками досить складний, для нього потрібні спеціальні навички та інструменти. Перш, ніж приступити безпосередньо до процесу укладання, необхідно переконатися в наявності всіх інструментів, матеріалів, а також придбати керамічну плитку з невеликим запасом на випадок псування плитки.

Інструменти і матеріали

Для укладання керамічної плитки на підлогу необхідні наступні інструменти: рівень, склоріз, молоток, рулетка, захисні окуляри, килимок, гумова накладка, чиста ганчірка, олівець, зазубрений скребок.

Матеріали, які будуть використовуватися в процесі укладання: підлогова керамічна плитка, роздільники для плитки, шпаклювальна суміш, клей для плитки, різак.

Підготовка підлоги і варіанти укладання плитки на підлогу

При необхідності облицювання підлоги керамічною плиткою фахівці радять дотримуватися наступних рекомендацій:

  • використовувати тільки підлогову плитку, так як між настінною і підлоговою плиткою при однаковому зовнішньому вигляді існує велика різниця (підлогова плитка має значно більшу товщину і спеціальну не ковзку поверхню);
  • перед облицюванням підлоги необхідно підготувати суху, рівну і гладку поверхню (відмінною основою для укладання плитки є бетонна підлога з укладеною гідроізоляцією).

Крім цього, необхідно вибрати варіант укладання плитки. Найпоширенішим і найпростішим варіантом є укладання плитки «шов в шов». При такому варіанті можна використовувати різнокольорову плитку і укладати її в шаховому порядку. Ще одним поширеним варіантом є укладання «в розбіг». У цьому випадку плитка кладеться зі зрушенням по шву. Такий зсув виконується обов’язково в кожному ряду.

Технологія укладання плитки

Перед укладанням плитки на підлогу необхідно ретельно продумати її розташування. Для цього на підлозі робиться розмітка. Необхідно попередньо зняти плінтуси і врахувати наступні вимоги:

  • видимі предмети інтер’єру, наприклад, камін, повинні бути оточені плиткою строго симетрично;
  • плитка не повинна бути обрізана у стіни зі всіх сторін;
  • у тих кутах, які залишаються відкритими для погляду, бажано укладати цілісну плитку, а в прихованих місцях можна покласти обрізану.

Наступним етапом є нанесення на підлогу клею для плитки. Для цього необхідно вибрати кут, з якого починається укладання і за допомогою шпателя нанести один квадратний метр клейової основи. Потім на клейову основу встановлюється плитка і міцно притискається до підлоги. При необхідності, можна скористатися спеціальними пластиковими роздільниками для фіксації однакової відстані між плитками.

Облицювання керамічною плиткою підлоги.

При укладанні плитки необхідно рухатися вздовж зробленої на підготовчому етапі розмітки. Спочатку покривається одна половина кімнати, потім інша. За допомогою рівня потрібно постійно стежити, щоб плитка лягала рівно і її краї не виступали.

Після того як вкритий весь простір кімнати цілісною плиткою, необхідно заповнити простір, що залишився різаними шматочками. Для різання плитки оптимально використовувати спеціальний різак, на якому виставляється необхідний розмір і вся плитка відрізується однаково. Якщо необхідно відрізати плитку і отримати фігурний край, то на поверхні плитки олівцем зазначається необхідна лінія зрізу і плитка ріжеться спеціальною пилкою, акуратно дотримуючись зазначеної лінії.

Після того, як вся плитка укладена, потрібно дати клею висохнути, потім, при необхідності, покрити поверхню плитки ґрунтовкою (тут необхідно дивитися інструкцію виробника).

Завершальним етапом у процесі укладання керамічної плитки на підлогу своїми руками є затірка швів. Для цього використовується скребок зі спеціальною гумовою накладкою, яким шпаклювальний розчин ретельно наноситься в щілини так, щоб не залишалося жодних пустот. Після цього поверхня плитки очищається від залишків розчину і полірується сухою ганчіркою.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.