Підготовка підлоги до укладання ламінату

Підстилка під ламінат-фанера, бетон

Навряд чи комусь може сподобатися ситуація, коли кроки по квартирі супроводжуються скрипом. Для запобігання цього, необхідно, щоб перепади поверхні не перевищували два міліметри на два погонних метри. Такі покриття як ламінат і паркетна дошка останнього покоління мають високу міцність і зносостійкість, а підлога для їх укладання вимагає особливо ретельної підготовки.

Бетонна стяжка

Існує чимало способів вирівнювання поверхні підлоги під ламінат і паркет. Приміром, підготовка бетонної основи проводиться в кілька етапів. З метою усунення великих перепадів (1-7 см) укладається бетонна стяжка, поверх якої заливається спеціальна суміш (наприклад, бетоніт).

Після повного висихання стяжки, на поверхню укладають спеціальну вологостійку фанеру, яка захистить покриття від вологи і зробить підлогу набагато теплішою. Якщо проігнорувати хоч один із зазначених етапів, паркет неминуче почне скрипіти, а через якийсь час – відклеюватися від поверхні. Бетону обов’язково потрібно дати час, щоб він ввібрав всю вологу, в іншому разі результати роботи виявляться марними.

Регульовані підлоги

Інший спосіб підготовки підлоги до укладання ламінату або паркету – установка регульованих підлог. Такі підлоги виготовляються найчастіше з фанери, яку кладуть на гладкі бруски з отворами під різьбу. В отвори загвинчують спеціальні стійки із пластику, на які спираються дерев’яні лаги.

Потрібний кут і висота регулюються за допомогою болтів-стійок, і таким чином відбувається вирівнювання підлоги. При цьому способі лаги знаходяться не на підставі, а в підвішеному стані, а це сприяє провітрюванню регульованого настилу.

Це важлива перевага регульованих підлог, оскільки температура над підлогою практично однакова, що продовжує термін служби підлогового покриття. А якщо, припустимо, раптом станеться витік води під ламінат, то вона стече на саму підставу і не зможе завдати йому шкоди. Нескладна система управління (викручування болтів-стійок) дозволить легко вирівняти підлогу або при необхідності змінити її рівень. Така технологія зручна ще й у тому плані, що під підлогою, можна вдало приховати електропроводку.

Підготовка підлоги за допомогою фанери

При невисоких стелях в квартирі можна скористатися іншою технологією – без застосування лад. При використанні конструкції з фанери підлога не підніметься більше, ніж на три сантиметри. Замість дерев’яних лаг у цьому випадку кладуть спеціальні пластикові втулки, що мають внутрішню різьбу. Втулки вставляють в отвори фанери і вкручують в них стійки з пластику. Потім фанера укладається на основу і міцно закріплюється за допомогою дюбельних цвяхів.

Обертаючи болти за допомогою спеціального ключа, можна вирівняти рівень підлоги. Добившись бажаного результату, кладуть другий шар фанери таким чином, щоб він повністю закривав стики, і закріплюють його саморізами.

З перерахованих способів вирівнювання підлог останні два виграють за часом перед бетонною стяжкою. У першому випадку потрібно перечекати кілька діб, щоб бетон ввібрав в себе всю вологу, а укладання регульованого підлоги, маючи певні навички, можна зробити за кілька годин, або в крайньому випадку, за добу. Крім того, не потрібно морочитися прибиранням після замішування суміші, адже нічого замішувати не доведеться.

Спосіб вирівнювання регульованими підлогами забезпечить швидку підготовку до укладання ламінату і додаткову звукоізоляцію завдяки повітряній подушці між основою і покриттям, чого нелегко домогтися при бетонуванні поверхні.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *