Як покласти плитку на стіну або підлогу?

Як класти плитку на стіну або підлогу за технологією?

Зазвичай ремонт своїми руками роблять виключно з метою економії, хоча питання мінімізації фінансових витрат у недосвідченого майстра дуже суперечливе. Комусь взагалі подобається сам процес створення оновлення. У будь-якому випадку, для конкретного виду робіт потрібні елементарні знання. Навіть звичайне облицювання плиткою своїми руками вимагає попередньої підготовки не тільки матеріалів та інструментів, але і поверхні.

Що стосується інструментів, то обов’язково потрібно мати: шпатель, рівень, лінійку, молоток і зубило, штукатурну лопатку, склоріз, а краще кафелеріз.

З матеріалів необхідна, власне, сама якісна кахельна плитка, яку для кращого зчеплення з поверхнею можна попередньо замочити на 8-10 годин у воді. Далі, потрібно придбати клеючий розчин у вигляді мастики, клею або класичного цементного розчину, а також спеціальні пластикові хрестики, які при укладанні забезпечать однакову ширину швів.

При визначенні необхідної кількості плитки слід враховувати, що частина її буде обрізатися і викидатися. При цьому, якщо плитку розташовувати по діагоналі, відходів буде значно більше, ніж при укладанні її іншим чином. Саме обрізання плитки вимагає певного навику, тому спочатку буде спіткати невдача, проте цій процедурі необхідно навчитися. Отже, олівцем проводять на плитці лінію відрізу і склорізом, при сильному натисканні, проводять по ній. Потім беруть плитку обома руками і коротким, різким рухом ударяють об ребро стільниці – плитка розколюється на дві відведені частини. Звичайно простіше і зручніше, якщо є можливість використовувати для обрізання плитки кафелеріз.

Кладемо плитку на підлогу

Якщо здійснюється обробка своїми руками бетонної підлоги, то її поверхня повинна бути чистою і знежиреною. А далі все просто: підлогу змочують водою і просівають на неї чистий цемент або суміш рівної кількості піску й цементу. Товщина шару залежить від того, наскільки рівна стяжка, і може коливатися від 3 до 15 мм. В результаті, за рахунок вбирання рідини цементом, утворюється кашо-подібний склад, на який укладається кахель, при цьому немає необхідності наносити розчин безпосередньо на плитку.

Як покласти плитку на підлогу правильно?

Укладання плитки на стіни

Дещо інакше відбувається облицювання плиткою вертикальних поверхонь. Стіни також очищають від пилу і сміття. Так, цементний розчин для укладання не вимагає ідеально рівних стін, але на його безпосередню підготовку потрібно чимало фізичних сил. Але менш трудомістке укладання плитки на клей або мастику, але можливе тільки на попередньо вирівняні поверхні. Адже товщина ґрунтовки стін мастикою, як і шар на тильній стороні плитки не повинні перевищувати 2 мм. Тому, при виборі розчину доводиться враховувати особливості конкретної поверхні.

Плитку укладають на стіну рядами знизу вгору, обережно постукуючи по кожній складовій дерев’яним брусочком, як би осаджуючи її. Одна обов’язкова умова: нижній ряд вирівнюють не по кривій підлозі, а використовують рівень і тоненькі рейки, домагаючись, щоб перший ряд став абсолютно горизонтальним. У разі, коли облицювання стін здійснюється до укладання підлоги, нижній ряд плиток кладуть з урахуванням висоти майбутньої підлоги.

Щоб облицювання виглядало ідеально рівним, на поверхню спочатку фіксують контрольні плитки, домагаючись за допомогою рівня і рівної рейки єдності товщини готової облицювання. Потім можна прикріпити вертикальні рейки з різних сторін робочої поверхні, на них буде фіксуватися горизонтальний шнур, під який і слід розміщувати іншу плитку. Ось тепер можна приступати до укладання.

Після затвердіння розчину видаляють його надлишки і пластикові хрестики із швів, горизонтальні і вертикальні шви між плитками заповнюють спеціальною затіркою для швів, надлишки якої видаляють вологою ганчіркою.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *