Камін з гіпсокартону своїми руками

Камін з гіпсокартону.

Камін з гіпсокартону – гарне рішення на той випадок, якщо хочеться створити в квартирі затишну атмосферу, а встановити справжній камін неможливо, бо це не передбачено проектом будинку. І нехай такий камін не стане джерелом тепла в приміщенні. Справжні каміни в наш час теж майже ніколи не застосовуються як основне джерело тепла, їх головна функція – створення затишку та романтичної атмосфери. А з цим завданням гарно виконаний гіпсокартоновий камін впорається не гірше, ніж справжній.
Схеми камінів з гіпсокартону досить прості: вони складаються з корпусу та обладнання, яке розміщене всередині та імітує вогонь. Для корпусу підходить будь-який вогнестійкий матеріал, який потім можна облицювати, підібравши колір та форму конструкції на будь-який смак. Вогонь в каміні імітують за допомогою спеціальних лампочок, що блимають. До речі, сучасні технології дозволяють вмонтувати в корпус навіть електричні нагрівальні елементи, так що конструкція не просто виглядатиме, як камін, а від неї дійсно йтиме тепло, тож ілюзія справжнього вогнища буде абсолютною. Відпочивати біля такого каміна – справжнє задоволення.

Каміни з гіпсокартону, фото яких свідчать про те, що їм можливо надати якого завгодно дизайну, мають також цілий ряд інших переваг. Монтаж такого каміна не потребує якихось особливих навичок, практично, він під силу кожному, хто вміє працювати з гіпсокартоном або навіть новачку, який чітко слідуватиме інструкції. Також, важливою перевагою є мобільність гіпсокартонового каміна: його легко розібрати та зібрати на іншому місці, тож якщо виникне необхідність зробити перестановку меблів в кімнаті, то під нього не потрібно буде підлаштовуватися. Каміни з гіпсокартону абсолютно безпечні і підходять для встановлення навіть в найтіснішій кімнаті. Не останньою причиною популярності цих камінів є їхня ціна, адже сукупна вартість профілю, гіпсокартону та матеріалів для обробки виходить цілком бюджетною, а оскільки встановити камін можна не звертаючись до спеціалістів, і таким чином зекономити на монтажі, то виходить дуже доступно.

Перш, ніж починати монтаж каміна із гіпсокартону, потрібно чітко визначитися з тим, який саме камін це має бути. Декоративні гіпсокартонові каміни можна поділити на три групи: символічні, умовні та достовірні. Символічний камін не відповідає справжньому ні за розмірами, ані за оформленням, це скоріше навіть не декоративний камін, а зображення з елементами декору на поверхні стіни. Умовний фальш-камін характеризується наявністю порталу, що виступає з самої стіни. В нішу топки можна вмонтувати простий електричний камін, тоді фальш-камін стане порталом для електричного каміна. Найскладніший варіант – камін, який має ті ж самі елементи, що і справжній, та відповідає йому за своїм оформленням та розміром. Такий камін є практично повною копією традиційного вогнища. Декоративні каміни є досить універсальними, вони можуть виконувати різні функції. Можливо акцентувати увагу на імітації полум’я в вогнищі, а можна змістити акцент і підкреслити той факт, що фальш-камін є елементом декору. В будь-якому разі, гіпсокартон є зручним у використанні екологічно чистим матеріалом. Головну функціональну частину фальш-каміну можна сховати за гіпсокартоновою перегородкою. Розмістити вогнище можна у кутовій частині кімнати, а можна зробити острівний камін.

За запитом «каміни дизайн фото», можна знайти багато зображень різноманітних дизайнів камінів та фальш-камінів. Одне з основних правил при виборі дизайну полягає в тому, що розмір каміна не має бути завеликим, якщо сама кімната, де його встановлюють, досить тісна. Особливо це стосується острівних камінів, проте навіть кутовий камін виглядатиме незграбно, якщо він займає забагато місця в кімнаті. Варто врахувати також те, що поряд з вогнищем має залишатися місце, де можна присісти і відпочити, почитати книгу тощо, адже, власне, саме для відпочинку камінна і призначена. Починається робота по власне монтажу каміну з гіпсокартону з того, що на стіні креслять портал каміна та ретельно вимірюють макет. При цьому, зовсім необов’язково, щоб спроектована конструкція була рівною і прямою, адже за потреби гіпсокартон можна згинати в радіусі. Потім на кресленні каміна потрібно позначити місця, де буде кріпитися каркас, а також місцезнаходження основи. За основу зазвичай слугує бетонна подушка, яка забезпечує додаткову теплоізоляцію та піднімає корпус над поверхнею підлоги. Розміри основи визначаються відповідно до того, яку ширину матиме камінна топка. Якщо фальш-камін слугуватиме порталом для справжнього обігрівача, то стіни, які знаходяться поблизу, слід забезпечити теплоізоляцію. Для цього найкраще скористатися азбестом, цеглою чи газобетоном. Відмічати точки розташування каркасу з профілю, на який потім буде кріпитися гіпсокартон, потрібно згідно з кресленням. Каркас необхідної форми кріпиться до опорної стіни саморізами.

Кріплення каркасу для каміну із гіпсокартону

Після того, як профілі каркасу закріплено, можна переходити до його обшивки. Всередині камін обшивають матеріалами, стійкими до жару та покривають матеріалами, які відбивають світло. З зовнішньої сторони для обшивки використовується гіпсокартон. Щодо того, який гіпсокартон краще використати, є два варіанти:

  • можна обрати гнучкий гіпсокартон, який при змочуванні водою стає еластичним і легко набуває потрібної форми;
  • можна взяти звичайний і зігнути його за допомогою води і голчатого валика.

Перший варіант дорожчий, а другий потребує більших затрат праці і акуратнішого виконання роботи. Вирішальну роль в цьому питанні грає форма самого каміна, адже якщо для прямокутних елементів, а також для заокруглень з великим радіусом цілком можна взяти звичайний гіпсокартоновий лист, то при малому радіусі заокруглень, краще не намагатися зекономити, бо скоріше за все, при намаганні дуже сильно зігнути його, звичайний гіпсокартон зламається, так що можна витратити купу листів, доки вдасться надати одному з них потрібної форми.

Оздоблення камінів – завершальний і найцікавіший етап роботи. Переходити до цього етапу можна після того, як були ретельно зашпакльовані всі шви та місця, де вкручені саморізи чи шурупи, а звершу на конструкцію був нанесений шар ґрунтовки. Найбільш бюджетним видом декорування фальш-каміна вважається фарбування. Перед тим, як наносити фарбу, потрібно ретельно прошпаклювати всю поверхню гіпсокартону та прошліфувати її за допомогою дрібнозернистого наждачного паперу, аби зробити поверхню максимально рівною. Ще одним економним рішенням є оклеювання каміна самоклеючою плівкою, яке теж потрібно виконувати попередньо вирівнявши поверхню гіпсокартону до ідеально гладенького стану. Зазвичай для цієї справи підбирають плівку, малюнок на якій імітує текстуру каменю або дерева. Більш дорогим варіантом є обшивка гіпсокартонового фальш-каміна штучним каменем. Штучний камінь кріпиться до гіпсокартону за допомогою спеціального клею. Хоча така обробка дорожча, ніж фарбування чи оклеювання плівкою, але і результат виглядає дуже солідно, до того ж, за умови дотримання інструкції при наклеюванні, цей варіант є дуже надійним та довговічним, бо штучне каміння не стирається від механічних впливів і не вигоряє з часом. Також гарним рішенням буде нанесення на камін декоративної штукатурки. Робота з декоративною штукатуркою вимагає максимальної акуратності, тож цей варіант не можна назвати простим. Натомість, безумовною перевагою декоративної штукатурки над усіма іншими матеріалами є величезна різноманітність кольорів і текстур, з яких можна вибрати щось таке, що ідеально втілить авторський задум. Крім того, ніхто не відміняв матеріал, який з давніх-давен застосовувався для облицювання справжніх камінів – керамічну плитку. Сучасна керамічна плитка відрізняється різноманіттям дизайнів, поступаючись в цьому сенсі лише декоративній штукатурці. Найпопулярнішою є керамічна плитка, яка імітує дерево чи каміння. Клеїти плитку на гіпсокартон потрібно за допомогою штукатурної сітки. Перед тим, як класти сітку, потрібно ретельно заґрунтувати поверхню клейкою сумішшю. Ще одним матеріалом, яким можна скористатися для декорування каміна, є декоративна поліуретанова ліпнина. Перевага цього матеріалу в тому, що після монтажу його можна пофарбувати в абсолютно будь-який колір, від білого до металевого. Портал можна обробити матеріалом, який відрізняється від того, що був застосований при обробці решти конструкції, а сам проріз – закрити металевими кованими ґратами, і тоді фальш-камін виглядатиме, як автентичне дров’яне вогнище. Реалістичність конструкції можна додатково посилити, заповнивши топку дровами, особливо гарно виглядають дрова, розкладені на металевих ґратах. На камінну поличку можна поставити книги, підсвічники, фотографії та інші дрібниці, які допоможуть створити атмосферу домашнього затишку.

Монтаж і декорування гіпсокартонового каміну є не надто складними заняттями, а от результат такої роботи виглядає дійсно дуже ефектно. Це якраз той випадок, коли при відносно невеликих затратах можна суттєво покращити інтер’єр кімнати.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *