Керамограніт і його унікальні властивості

Керамограніт - матеріал для будівництва.

Керамограніт – це новий вид будівельного матеріалу, який з’явився на ринку зовсім недавно, а тому володіє величезним спектром новітніх властивостей, раніше недоступних жодному іншому будівельному матеріалу.

Багато людей, не розуміючи, що ж таке цей керамограніт, все-таки звертаються до більш класичних і перевірених часом матеріалів, тому доцільніше всього почати цю статтю з визначення.

Отже, керамограніт (інші назви: керограніт, а так само – керамічний граніт) – це штучно створений методом сухого пресування будівельний матеріал, який виробляється із спеціального порошку під тиском до 500 кг/см² з наступним приміщенням його в піч, де температура доходить до 1300 °C. Цей порошок добувають із шлікера, який у свою чергу є гомогенізованою сумішшю різноманітних сировинних компонентів, таких як: кварцовий пісок, польові шпати, глина, вода, пегматити та каоліни.

Почав свій шлях у світ ремонту та будівництва керамограніт лише як технічний підмайстер. Йому відводили місця лише на підлогах в тих громадських містах, які піддавалися величезним перевантаженням: станції метро, заводські підприємства. Але пізніше, з подальшим вивченням його унікальних властивостей і появою різних декоративних кольорів, форм і фасонів, стало можливим його використання і в звичайному ремонті, навіть у квартирах.

Більш того, керамограніт володіє таким широким спектром унікальних властивостей, які дозволяють його нині використовувати замість природного каменю. Варто зауважити хоча б той факт, що в будь-якому природному камені, навіть коштовному, є різні пори і тріщини, куди може потрапити клей, викликавши тим самим руйнування поверхні (не відразу, але з плином часу), а так само привести до появи плям, вивести які не представляється можливим.

Завдяки своїй штучності, “керамграніт” володіє й іншими особливостями:

  • у нього високий опір до води;
  • висока морозостійкість.

Хоча б тільки за цих двох факторів, керамограніт – ідеальний при обробці фасаду будинку, або при будівництві лазні, так як не піддається водній або фізичній ерозії. Проте варто зауважити, що керамограніт слід кріпити тільки лише на спеціальний клей – при стикуванні його з цементом на вулиці, коли температура опускається нижче нуля, плити просто відшаровуються.

Наступні особливості керамограніту:

  • не протікає реакція з хімічними речовинами;
  • широкий вибір кольору і малюнка;
  • міцність при ударах;
  • стійкість до стирання;
  • стійкість до перепадів температур.

Керамграніт – екологічно чистий матеріал, так як виготовляється, нехай штучно, але з натуральних природних продуктів та мінеральних компонентів, які не завдають шкоди навколишньому середовищу і самій людині зокрема.

Види керамограніта

Технічний. По зовнішньому вигляду він непоказний і невиразний, більше схожий на звичайнісінький граніт, однак, він досить міцний і використовується в технічних потребах, адже саме він зберігає свій зовнішній вигляд протягом довгого механічного впливу. Він дешевий!

Глазурований. На цей керамограніт нанесли спеціальний матеріал – глазур, після чого обпалили для закріплення. Це один з видів саме декоративного керамограніту, який використовують для будь-яких дизайнерських рішень. Варто відзначити, що кермограніт в рази міцніший від звичайної керамічної плитки, тому саме його останнім часом кладуть у ванній кімнаті багато людей. Єдиний недолік: при дуже тривалому механічному впливі малюнок все-таки стирається.

Матовий керамограніт, який не піддавався поліруванні.

Полірований. Той, який піддавався поліруванні до блиску. Він зазвичай набагато дорожче із-за попередніх операцій, але куди більш привабливий зовні, ніж матовий.

Структурований. Його рельєфна поверхня здатна імітувати навіть дерев’яний паркет або натуральний камінь. Останні розробки дозволили створювати навіть такий керамограніт, що походить на тканину і шкіру.

Сатинований – той, який обробляється мінеральними солями перед випаленням, після чого перетворюється в дуже декоративний вигляд, але не витримує механічних перевантажень.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *