Про силікатну цеглу

Силікатна цегла – це.

Силікатна цегла – це недорогий і достатньо якісний будматеріал, що застосовується для будівництва стін. Для його виготовлення використовуються тільки натуральні компоненти, тому даний вид цегли вважається найбільш екологічним.

Для виробництва силікатної цегли береться суміш з однієї частини вапна і 9-ти частин кварцового піску. Також в сировині можуть бути присутні пігменти, що додають цеглі певне забарвлення і деякі спеціальні добавки, що підвищують її морозостійкість і міцність.

Виготовлення силікатної цегли починається з того, що з суміші під високим тиском пресуються заготовки, які згодом надходять до автоклаву. Тут проводиться обробка сирої цегли водяною парою температурою в 200 градусів і тиском в 10 атмосфер. При цих умовах починається хімічна реакція між піском і вапном, відбувається склеювання окремих часток піску в єдиний моноліт.

Для силікатної цегли основною характеристикою є міцність, що визначається літерою «М» та чисельним індексом. Це число показує, яку максимальну вагу на одиницю площі може витримати даний сорт цегли. Залежно від цього показника, цегла може використовуватися в тій чи іншій галузі будівництва.

У силікатної цегли, крім екологічності, є й інші, не менш цінні якості, що зумовили її широке застосування.

Основна перевага силікатної цегли – її ціна, яка набагато нижча вартості керамічного аналога. Це пояснюється відносною легкістю виробництва даного виду будматеріалу і дешевизною сировини. До того ж, на виготовлення рівних об’ємів цегли силікатної та керамічної в першому випадку потрібно набагато менше часу.

Високі звукові і теплоізоляційні якості цегли силікатної дозволяють використовувати її значно економніше, роблячи стіни більш тонкими, ніж при застосуванні цегли керамічної. Якщо ж для монтажу стін використати пустотілий варіант цегли, то будова виходить, до того ж, настільки легкою, що не вимагає занадто міцного фундаменту.

Ще одна перевага – зовнішня привабливість виробів із силікатної цегли: стіни, складені з неї, не вимагають ніякої декоративної обробки, що дозволяє зменшити витрати на облицювальні роботи.

Але, на жаль, цей матеріал має також і низку недоліків: наприклад, силікатна цегла не може похвалитися високими показниками морозостійкості, вогнестійкості, водостійкості. Ці параметри її керамічного родича значно вище.

У разі занадто високої вологості та граничних температур погіршуються і характеристики міцності цегли, саме тому її ніколи не використовують з метою кладки печей і створення димоходів.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *