Способи гідроізоляції підлоги

Гідроізоляція підлоги.

Будь-який матеріал — цегла, бетон, дерево можуть руйнуватися під дією вологи, і не важливо, проводяться роботи зовні чи робиться ремонт всередині. Для того, щоб захистити матеріал від вологи, існують гідроізоляційні матеріали, які не дозволяють воді проникати всередину.

Роблячи ремонт підлоги, потрібно отримати рівну і гладку поверхню і зробити гідроізоляцію. Також гідроізоляція підлоги проводиться для того, щоб не дозволити воді проникати між плитами-перекриттями, коли виготовляється пристрій стяжки, або в приміщеннях, в яких є підвищений рівень вологості. У таких приміщеннях або у приміщеннях, які розташовуються над підвалами, цементна підлога може руйнуватися, а дерев’яна гнити.

Якщо в приміщенні дерев’яна підлога, то проводити гідроізоляцію потрібно обов’язково.

Для цього проводяться гідроізоляційні роботи, і від якості цих робіт залежить те, як довго буде служити той чи інший матеріал.

Способи гідроізоляції підлоги

Перший спосіб є універсальним для гідроізоляції дерев’яних і цементних підлог.

Потрібно закупити кілька аркушів руберойду. Якщо необхідна тимчасова гідроізоляція підлоги, на період стяжки, то можна використовувати простий товстий поліетилен. Його потрібно буде розкотити по всій поверхні підлоги, а краї його трохи повинні заходити на стіни (приблизно на 10 сантиметрів). Смужки слід класти з невеликим припасом одна на іншу і склеїти між собою за допомогою мастики. Краї на стінах повинні кріпитися, для цього використовується малярний скотч.

Потім, у разі залізобетонної підлоги, зверху руберойду потрібно зробити звичайну стяжку, а коли вона висохне, ті краї матеріалу, які виступають, слід обрізати. Зверху на дощану підлогу стяжку зробити не можна, а можна поверх гідроізоляції покласти ламінат, скориставшись спеціальною підкладкою.

Лита гідроізоляція підлоги. Її необхідно виконувати особливо обережно, так як розчин, а їм буде асфальт або різні мастики, буде дуже гарячим.

Для виконання литої гідроізоляції поверхню підлоги спочатку очищають від бруду і пилу, підмітають і ґрунтують з глибоким проникненням. Після висихання ґрунту можна буде починати роботу.

Потрібно обмежити гідроізоляційну поверхню, використовуючи дошки, щоб не дозволити розчину стекти в те місце, де його не повинно бути. Потім як слід просушують підлогу за допомогою будівельного фена або паяльної лампи. Після цього розводять бітум, поки він не стане рідким, і наносять невеликий шар ґрунту. Далі можна починати розігрівати розчин з мастики. Він повинен мати температуру приблизно 140 °С. Тепер потрібно залити розчин на приготовлену поверхню і розрівняти його рівномірно по всій площі.

При виконанні цих робіт слід бути уважним, так як температура розчину дуже висока.

Просочування деревини. Здійснюється за допомогою спеціальних просочувальних засобів, які можуть проникати глибоко в дерев’яне покриття, зберігаючи його від пошкоджень. В основі сучасних засобів цього типу лежить акрил. Важливо! Дерево має бути сухе, інакше воно може почати розкладатися зсередини після проведення монтажу підлоги.

Забарвлення бітумом – тимчасова гідроізоляція. Можна використовувати забарвлення бітумом, як тимчасову гідроізоляцію. Вона буде тимчасовою, так як із-за впливу температур бітум стане крихким, і гідроізоляція підлоги зійде нанівець.

Фарбувальна бітумна ізоляція підлоги. Для нанесення фарбувальної бітумної гідроізоляції підлоги потрібно зробити поверхню гладенькою. Потім слід поґрунтувати поверхню підлоги за допомогою ґрунту з глибоким проникненням, щоб поліпшити адгезію. Коли підготовчі роботи будуть завершені, можна буде фарбувати підлогу, використовуючи кисті і валик.

Клеєний тип гідроізоляції підлоги. Він схожий на литий метод. Матеріал (рулони) необхідно розкачати з напуском і склеїти, використовуючи “гарячий” метод. Часто наплавляють не один шар матеріалу, а більше. Цей метод не дешевий, а матеріал може деформуватися механічним способом. Тому цей метод не особливо поширений у будівництві.

Далі мова піде про види фундаментів для каркасних будинків.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *