Ересуннській міст, Данія і Швеція

Ересуннській міст між Данією і Швецією

За допомогою цієї інноваційної споруди жителі шведського міста Мальме можуть здійснювати швидкі поїздки в столицю Данії і навпаки. Для цього сторони уклали Шенгенську угоду. Ересуннській міст підноситься над протокою Ересунн.

Ересуннський міст призначений для автомобілів, а також для залізничного транспорту. Для перших, тут пролягає автомагістраль з чотирьох смуг, а для поїздів – обладнана залізниця. Будівельні роботи зі зведення мосту було розпочато у 1995 році, а закінчено у 1999. Церемонія відкриття пройшла 1 липня 2000 року, на якій були присутні такі поважні особи, як король Карл XVI Густави, а також королева Маргрета II.

Будова складається із двох ярусів: по першому рухається залізничний транспорт, а по верхньому – автомобільний. Довжина надводної конструкції досягає майже семи з половиною кілометрів. Ще чотири кілометри мосту проходять під водою у вигляді тунелю.

Проект Ерессунського мосту обійшовся в чотири мільярди доларів. За проїзд по ньому звичайний автомобіліст зобов’язаний заплатити майже 40 євро, а якщо зробити поїздку на поїзді, то вона обійдеться в 9 євро. Тим не менш, незважаючи на такі ціни, мостом користується величезна кількість людей, причому не тільки туристів. Завдяки Ерессунському мосту місцеві жителі мають можливість швидко дістатися до місця роботи. Щорічно пасажиропотік тільки зростає і уряд вже всерйоз задумалися про нові транспортні гілки.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *