Американська компанія пропонує скло-пакети з автоматичним тонуванням

Скло-пакети з автоматичним тонуванням

Пару років тому каліфорнійська компанія View представила перший прототип скла, яке може змінювати свій колір залежно від величини поданої на нього електричної напруги. На думку розробників, ця нова технологія тонування скло-пакетів може стати альтернативою жалюзям і шторам, а також дозволить скоротити до 23 відсотків електроенергії, що витрачається на освітлення, опалення та охолодження приміщень. А недавно компанія заявила про випуск комерційної версії продукту — скло-пакетів Dynamic Glass, тонування яких управляється за допомогою смартфона користувача.

Компанія випускає подвійний або потрійний скло-пакет Dynamic Glass. Одне із скла обробляється спеціальним покриттям з електрон-хромованого оксиду металу товщиною 1/50 товщини людського волоса. Далі на покриття накладаються тонкі струмо-провідні смуги, аналогічні тим, які встановлюються на задньому склі автомобіля для обігріву.

Це скло з покриттям встановлюється на зовнішній стороні скло-пакета. У залежності від величини напруги, що подається на струмо-провідні смуги, покриття забезпечує чотири ступені прозорості скла, від напівпрозорого до майже непрозорого. Напруга однієї величини може бути подана на всі скло-пакети одночасно, або на окремі скло-пакети подається напруга однієї величини, на інші скло-пакети – напруга іншої величини. Все це управляється за допомогою програмованого термостата, або дистанційно – за допомогою додатку на смартфоні користувача.

На сьогоднішній день компанія встановила свої скло-пакети з динамічним тонуванням на ста-двадцяти об’єктах, в тому числі у школах, університетах, медичних установах і навіть в деяких приватних будинках.

До речі, View є однією з шести компаній, які в даний час працюють над розробкою скла з регульованою прозорістю. Серед інших компаній можна відзначити SageGlass з Міннесоти, а також французьку будівельну компанію Saint Gobain. Незважаючи на перспективність цієї технології, а також потенційно суттєвого скорочення витрат на електроенергію, самі скло-пакети Dynamic Glass за вартістю набагато дорожчі, ніж навіть сучасні енергоефективні вікна, тому компанія View орієнтується в основному на споживачів з достатком вище середнього. Крім того, компанія розраховує на використання своєї технології і в інших областях, наприклад, у машинобудуванні й електроніці.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *