Архітектори NBBJ розробили хмарочоси, які освітлюють вулицю

Хмарочоси, які освітлюють вулиці

В будь-якому мегаполісі висотні будівлі не тільки надають додатковий житловий або адміністративний простір, але затуляють сонце, і на вулицях від цього стає помітно темніше. Приміром Лондон, де в найближчі роки заплановано будівництво 230 нових хмарочосів, може зовсім залишитися в тіні, в буквальному сенсі цього слова. З метою вирішення цієї проблеми архітекторська компанія NBBJ розробила власний алгоритм, і навіть створила на його основі концептуальний проект двох хмарочосів під назвою No Shade Tower, які дозволяють знизити затінення міських вулиць у районах з щільною забудовою на цілих 60 відсотків, порівняно з аналогічними за розміром будівлями.

В алгоритмі, розробленому NBBJ, враховуються такі параметри, як кут падіння сонячних променів, поле видимості, а також місце розташування будівлі в цілому. Хмарочоси, спроектовані на основі цього алгоритму, мають висоту 200 метрів (50 поверхів) і призначені для будівництва в районі лондонського Грінвіча. Як стверджують творці, при загальному збільшенні освітленості вулиці між будинками, алгоритм виключає утворення точкових відблисків, які можуть засліплювати перехожих і стати причиною аварій.

Як говорить Девід Косдруї, один з проектувальників No Shade Tower, що алгоритм заснований на фізичному законі зображення. У відповідності з ним фасад будівлі повинен мати спеціальну форму, з фасадними панелями, розташованими під різними кутами, які рівномірно розподіляють сонячне світло з певної галузі протягом всього дня.

На теперішній час вежі No Shade Tower є, хоч і привабливі, але є всього лише концепцією. Однак, у зв’язку із збільшенням щільності забудови проблема зайвого затінення стає все гострішою і алгоритм NBBJ може стати одним з ключових рішень.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *