Будинок майбутнього стає реальністю

Пасивний будинок або будівля майбутнього.

Зважаючи на зростаючи ризики перебоїв з поставками енергоносіїв, країни Європи все більш активно впроваджують будівництво енергоефективних будинків. Це одночасно і спосіб зекономити електроенергію та газ, і можливість зменшити тиск на навколишнє середовище. Наприклад, в Італії нещодавно було презентовано проект відносно доступного “пасивного будинку”.

Що таке пасивний будинок? Це така будівля, яка використовує природні енергетичні потоки, які на неї впливають: сонячним теплом, вітром, геотермальними джерелами, для забезпечення комфортної температури та свіжого повітря всередині будівлі. В системі «пасивного будинку» об’єднано пасивні компоненти архітектури та активні компоненти низького рівня, такі як насоси і вентилятори. В багатьох випадках потреби в енергії з зовнішніх джерел настільки низькі, що можна забезпечити їх за рахунок відновлюваних джерел енергії.

Вартість будівництва «пасивного» будинку більша, ніж звичайного приблизно на 10%, однак зменшення витрат на опалення і освітлення будинку становить до 80%, так що в загальному підсумку такий будинок набагато більш вигідний, не кажучи вже про моральне задоволення, яке власник отримує від усвідомлення того, що він дбає про навколишнє середовище.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *