Будівництво заводу принесе економіці штату Невада багатомільярдний прибуток

Будівництво заводу в штаті Невада.

У передмісті американського міста Ріно, штат Невада, почалося будівництво гігантського заводу із виробництва батарей для електромобілів компанії Tesla Motors. До 2020 року, коли завод запрацює на повну потужність, він зможе щорічно виробляти 50 гігават-годин для іонно-літієвих батарей, що здатні забезпечити енергією до півмільйона електромобілів Tesla.

У вересні минулого року, коли Невада виграла тендер на будівництво у себе заводу-гіганта, її губернатор на радощах підписав указ про надання компанії Tesla податкових пільг на $1,3 млрд. Крім того, компанія отримала безкоштовно для будівництва заводу площу, рівну 174 футбольним полям. Вартість грандіозного проекту оцінюють в $5 мільярдів.

Компанія Panasonic, якій належить частина акцій Tesla, тоді ж заявила про намір інвестувати в новий проект близько $92 млн.

Tesla будує цей завод, щоб забезпечити акумуляторами кілька майбутніх моделей своїх електромобілів, які компанія планує випускати в найближчі два-три роки. Її мета – налагодити випуск недорогих батарей, які до того ж дозволять її машинам проїхати до 200 км без підзарядки.

Для Невади будівництво величезного заводу – просто манна небесна. Планується, що воно забезпечить штатом від 20 тисяч до 22 тисяч робочих місць, а пізніше – близько 6,5 тис. постійних робочих місць. Підраховано, що за 20 років роботи завод принесе економіці штату не менше $100 мільярдів.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *