У металу, обробленого лазером, з’явилися нові властивості, корисні в будівництві

Нові фізичні властивості набуває матал оброблений лазером

Аркуш металу, оброблений лазером за допомогою над коротких світлових імпульсів, набуває яскраво виражену водовідштовхувальну властивість, яка захищає поверхню від корозії і забруднення мікробами. До того ж, оброблений таким чином метал набуває здатність до поглинання світла. У природі прикладом ідеальної водовідштовхувальної поверхні, яка не піддається забрудненню, є листя деяких рослин, в тому числі й лотоса, у зв’язку з чим цю властивість назвали «ефектом лотоса».

Вчені неодноразово намагалися повторити «ефект лотоса» при розробці різних покриттів металу. Нещодавно дослідникам Рочестерського університету в США вдалося усунути головний недолік сучасних «лотосоподібних» покриттів – їх недовговічність і схильність до подряпин. В цьому їм допоміг лазер: шляхом численних експериментів вчені знайшли належний варіант лазерної обробки металу, який надає йому ідеальні водовідштовхувальні властивості, що робить його міцним, невразливим для пошкоджень, та ще й здатним до світло-поглинання.

Розроблена технологія здатна зробити справжній переворот у багатьох областях, в тому числі і в будівництві. За її допомогою можна виробляти більш досконалі елементи будівельних конструкцій, сонячні батареї, які самі очищаються, системи каналізації, та багато іншого. Основна перешкода для комерційного впровадження даної технології – вкрай повільна робота лазера. Зараз вчені працюють над вирішенням цієї проблеми.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *