Міні електростанція від японських розробників

Міні підводна електростанція

Нещодавно японська компанія Ibasei представила свою нову розробку – підводну міні турбіну, яка може розміщуватися у невеликій річці або струмку і виробляти електроенергію без шкоди для навколишнього середовища. У всьому світі гідро-електроенергія є найбільш широко використовуваною формою поновлюваних джерел енергії. Правда, захисники природи не в захваті. Це тому, що гідроенергетика, як правило, вимагає великих масштабів будівництва водосховища, масивної конструкції греблі, які руйнують навколишню екосистему. Але зовсім не обов’язково, щоб гідроенергетичні турбіни були величезними. Своя мікро ГЕС компанії Ibasei має такі компактні розміри, що її можна перевозити з одного місця на інше в багажнику автомобіля. Виробляти така крихітка може до 250 Вт електроенергії.

На відміну від промислових гребель, які володіють величезними розмірами і вимагають великих обсягів води, нова міні турбіна має інноваційну конструкцію, завдяки якій стає можливим використання її на невеликих річках. На перший погляд в конструкції немає нічого дивного – рухомий водяний потік обертає лопаті турбіни і генератора, в наслідок чого виробляється електричний струм. Родзинка розробки полягає в спеціальному дифузорі, який призначений для підвищення швидкості води в точках на межі лопатей. Якщо зростає швидкість обертання, то відповідно збільшується електрична потужність апарату.

Установка виробляє змінний струм напругою 100 В і частотою 50/60 Гц. В Японії це звичайна напруга мережі, а частота електричного струму в одних районах 50 Гц, в інших 60 Гц. Вироблена електроенергія може бути використана для живлення будь-якої побутової техніки всього будинку. При швидкості руху потоку води 2 м/с номінальна потужність одного генератора становить 250 Вт. Якщо потрібно більше потужності, то доведеться встановити кілька апаратів. Своя підводна міні турбіна може стати в нагоді, наприклад, для забезпечення електрикою у віддалених та важкодоступних районах. Нова технологія може також використовуватися в якості альтернативного джерела енергії при виникненні стихійного лиха. Виробники стверджують, що нова гідроелектростанція повністю придатна для вторинної переробки і гарантують безвідмовну роботу протягом тривалого часу.

В даний час компанія завершує стадію проектування і тестування інновації. Випробування мікро ГЕС проходять на річках різної ширини і швидкості течії. Очікується, що нова турбіна надійде в продаж найближчим часом. Правда, ціна буде порівнянна з вартістю компактного японського автомобіля.

Фото від: ibasei.jp


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *