Будівництво купольних будинків з надувного бетону може стати повсякденною практикою

Будівництво купольних будинків із надувного бетону

Нещодавно архітектор Ніколо Біні представив широкій громадськості техніку будівництва купольних будинків з бетону, без швів і міжпанельних стиків, яку розробив в сімдесятих роках минулого століття його батько, Данте Біні. Перший будинок під назвою Бінішелл («Binishell») був побудований в передгір’ї Етни у 1964 році, і за майже 50 років витримав безліч землетрусів, викидів попелу і лави, ураганів, завдяки своїй аеродинамічній формі. А зараз архітектор закінчує будівництво демонстраційного будинку-бінішелла площею 83 квадратних метри, як доказ життєздатності технології.

В даний час налічується понад 1600 таких «бінішеллів», побудованих в 23 країнах світу, і всі вони благополучно витримали стихійні лиха, тому, за словами Біні-молодшого, можуть розглядатися в якості недорого постійного житла для біженців і людей, які позбулися даху над головою внаслідок техногенних та природних катастроф. Крім того, така технологія цілком підходить для будівництва шкіл, військових баз, стадіонів та інших великих об’єктів.

Технологія будівництва таких бетонних будинків відрізняється низькими витратами, як тимчасовими, так і фінансовими, оскільки в ній не використовується важка спецтехніка, також і використання матеріалів зведено до мінімуму.

Зведення стін будинку починається з укладання на фундамент надувної кулі із міцної мембрани, а поверх – дерев’яної опалубки, укріпленої сталевою арматурою, заливається бетонна суміш зі спеціальними добавками. Поки бетон ще не зовсім затвердів, кулю починають надувати повітрям за допомогою потужного повітряного насоса, при цьому бетон поступово піднімається із землі, набуваючи форму купола і твердне. Приблизно через годину, коли бетон остаточно затвердіє, куля здувається і може бути використана повторно, для будівництва наступного купольного будинку.

Як стверджує архітектор, витрати на будівництво одного купольного будинку за даною технологією складають всього 3500 доларів. Похила форма даху будинку сприяє пасивному сонячному обігріву, а також може бути використана для організації «зеленої» покрівлі, яка чудово зберігає сприятливий мікроклімат у внутрішніх приміщеннях будинку.

Будівництво купольних будинків із надувного бетону

Безумовно, для того, щоб така технологія прижилася в будівельній індустрії, архітектору потрібно буде вирішити деяку непрактичність проживання в куполі, наприклад; неможливість повісити картину на стіну, або провести комунікації крізь тверді стіни з бетону.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *