На будівельному ринку з’явився новий матеріал: гіпсокартон, який очищає повітря

Гіпсокартон, який очищає повітря

Компанія CertainTeed нещодавно представила на своєму веб-сайті новий продукт: лист гіпсокартону, який за їх твердженням, здатний постійно очищати повітря в приміщенні шляхом уловлювання летких органічних сполук (ЛОС).

Гіпсокартон AirRenew захоплює ЛОС в повітрі і перетворює їх в інертні хімічні речовини, які утримуються в межах листа. За словами компанії, цей будівельний матеріал навіть можна покрити шаром фарби (до 25 шарів) або повітропроникним настінним покриттям, без шкоди ефективності поглинання ЛОС. Продукт також володіє високою стійкістю до впливу вологи і утворенню цвілі та грибків.

Точний механізм дії нового матеріалу компанія не описує, хоч і стверджує, що за результатами досліджень, зниження рівня ЛОС в повітрі починається відразу ж після установки аркушів гіпсокартону. Термін служби матеріалу становить 75 років.

Альдегіди, в тому числі формальдегіди, що зустрічаються в повітрі приміщень, які можна видалити за допомогою гіпсокартону AirRenew, зазвичай виділяються будівельними матеріалами, хімічними та побутовими миючими засобами. Найвища концентрація цих сполук досягається після завершення будівництва нового будинку, або після ремонтних робіт. При цьому, зазвичай з’являється багатьом знайомий запах “новобудови”.

Крім унікальної здатності очищати повітря від летючих органічних сполук, новий гіпсокартон також може похвалитися високим відсотком вмісту перероблених матеріалів, що безумовно дає право зарахувати його до категорії екологічно чистих будівельних матеріалів, хоча поки компанія не отримала на цей продукт сертифікат екологічної стійкості Product Environmental Declaration (EPD).

Варто зазначити, що гіпсокартон AirRenew сертифікований за стандартом GreenGuard – Indoor air quality (IAQ), який визначає норми якості повітря в житлових приміщеннях і комерційних будівлях, в школах, поліклініках та інших освітніх і медичних установах.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.