Подрібненні парафіновані коробки в якості теплоізоляції

Подрібненні парафіновані коробки в якості теплоізоляції

Студенти з Портлендського державного університету (PSU) розробили технологію виготовлення нового ізоляційного матеріалу із подрібнених парафінованих картонних пакувальних коробок. Ця технологія, як стверджують студенти, дозволить місцевим продуктовим магазинам грамотно утилізувати непотрібну тару, а також забезпечить місцеві будівлі стійкою, недорогою і енергоефективною теплоізоляцією.

Картонні коробки, традиційно використовувані продуктовими магазинами для упаковки, транспортування і зберігання продуктів харчування біологічно розкладаються. Однак, за парафіну, яким покривається поверхня картону в якості водовідштовхувального шару, процес біо-розкладу може розтягнутися до 50 років. На цю проблему звернула увагу викладач архітектури з університету Портленда, Маргаретт Лейте, яка запропонувала своїм студентам розробити більш стійке рішення щодо утилізації або повторного використання картонних коробок.

Ідей від студентів надходило багато, але одна з них сподобалася пані Лейте найбільше – використання подрібненого парафінованого картону в якості теплоізоляції. Як зазначає викладач, матеріал для виготовлення теплоізоляції є практично безкоштовним і необмеженим ресурсом, принаймні в даний час, що робить кінцевий продукт по-справжньому стійким.

Парафінований картонний ізоляційний матеріал був протестований в дослідницькій лабораторії екологічного будівництва при університеті і продемонстрував широкий потенціал використання. Парафінове покриття фактично діє як накопичувач тепла, що робить його гарним тепло-ізолятором, але для того, щоб новий матеріал відповідав прийнятим у будівництві стандартам, він повинен бути вогнестійким. Цього можна домогтися шляхом додавання в подрібнену картонну суміш вогнестійкої добавки, або уклавши цю суміш у вогнезахисний матеріал.

До речі, цей продукт став одним із семи фіналістів у конкурсі Cleantech Challenge, який проводиться Портендским університетом у рамках щорічної конференції по чистим технологіям Oregon BEST FEST. А в даний час пані Лейте шукає партнерів по ліцензуванню та запуску у виробництво нового теплоізоляційного матеріалу. За її оцінками, виробничі витрати повинні бути досить низькими.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *