Німецькі вчені розробили ізоляційну піну з кори дерева

Німецькі вчені розробили ізоляційну піну з кори дерева - це і є іноваційна технологія

Німеччина відома проведенням передової політики з екологічних питань і своїм прагненням до чистої економіки. Одним з останніх еко-проривів є проект під назвою Biofoambark, який в даний час розвивають дослідники з університету Фрайбурга. В рамках цього проекту вони створили ізоляційну піну, яка виготовляється з природних компонентів, що виділяються з відходів лісової промисловості. Це і є інновація в сучасному будівництві!

Сировиною для біо-піни є танін, з’єднання, яке міститься у деревній корі. Належним чином оброблений, він може бути використаний для отримання жорстких пінопластів, які мають не тільки відмінні ізоляційні властивості, але і хороші показники по вогнестійкості. Як припускають вчені, нова біо-піна стане гідною альтернативою токсичного пінопласту, ще відомого як пінополістирол.

Проект Biofoambark привернув увагу спеціалістів з Асоціації університетів Фраунгофера. Дослідження проводиться за підтримки уряду Німеччини і за допомогою різних агентств, з поновлюваних ресурсів. Також вчені отримали фінансову підтримку від інституту Фраунгофера для систем сонячної енергії у Фрайбурзі, комерційних і промислових партнерів Італії, Іспанії, Фінляндії, Словенії і Франції.

Варто зазначити, що дослідження університету Фрайбурга є аж ніяк не першою спробою створення ізоляційної біо-піни з органічних відходів. Вчений з Єврейського університету в Єрусалимі працює над технологією створення піни з відходів целюлозно-паперового комбінату.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *