Smart Grids — «розумні мережі» електропостачання

Smart Grids — «розумні мережі» електропостачання

«Розумні мережі» майбутнього (Smart Grids) з’явилися в результаті революції у інформаційних технологіях. Вони дозволять адаптувати на постійній основі і в режимі реального часу національне виробництво електроенергії в залежності від поточних потреб та можливостей різних джерел виробництва енергії: ядерної, теплової, гідроелектроенергії, джерел відновлюваної енергії.

Революція в енергетиці

«Розумні мережі» електропостачання є однією зі складових частин «розумних міст» — smart city.

В енергетиці «розумні мережі» являють собою таку ж революцію, як і поява мережі Інтернет в інформаційних технологіях. Вони є необхідною умовою для оптимізації роботи систем електропостачання і забезпечення енергоефективності.

1. Швидке збільшення джерел відновлюваної енергії в структурі виробництва електроенергії створює тиск на мережі через перебої у виробництві, крім того, зростають ризики настання блекаут (аварії в енергосистемі). Тому необхідно інтегрувати пункти виробництва електроенергії в мережі електропостачання і в той же час керувати потоками, що йдуть одночасно у двох напрямках (споживання та виробництво електроенергії). При цьому частина споживачів електроенергії стають її виробниками.

2. Рахунки за енергоспоживання продовжують рости, що ставить на порядок денний питання про контроль енергоспоживання.

3. Прагнення скоротити викиди CO2 в атмосферу, також сприяє контролю енергоспоживання.

4. Зростаюче споживання нових технологій, зокрема електромобілів, потребує розвитку відповідної інфраструктури.

5. Все частіше відбуваються явища пікових завантажень.

На Паризькому будівельному тижні

«Розумні мережі» є першим етапом для створення «розумних міст». Ця тема буде обговорюватися на великій кількості конференцій. Вона також буде висвітлюватися в секторі виставки BATIMAT, присвяченому будівлям майбутнього.

Крім того, велика частина експозиції Павільйону 3 буде присвячена «розумним мережам» та технічній експлуатації будівель.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *