Автоматичні вимикачі або автомати електричні

Автоматичні вимикачі або автомати електричні - вибір

Автоматичні вимикачі – оптимальний спосіб для захисту електропроводки від короткого замикання і теплового перевантаження. У разі необхідності, автомат електричний можна застосовувати для ручного переривання роботи мережі.

Купити різні види автоматів можна практично в будь-якій торговельній точці, що спеціалізується на продажу електротоварів, кабелів, лічильників обліку електрики і супутньої продукції. Для того, щоб отримати найкраще поєднання ціни та якості товару, що купується, останнім часом рекомендується здійснювати покупки онлайн. Будь-який інтернет магазин пропонує всім клієнтам величезний вибір автоматичних вимикачів від найкращих виробників.

Переваги онлайн шопінгу незаперечні – у такому разі не тільки заощаджується дорогоцінний час, але і можна вибрати потрібний товар, уважно ознайомившись з його характеристиками і особливостями використання.

Але, який автомат потрібний?

Для того, щоб правильно вибрати автомат електричний необхідно знати всього декілька параметрів мережі: площу перетину кабелю, тип проводу, величину навантаження на мережу.

Якщо проводка у будинку нова, то дізнатися потрібну інформацію можна по маркуванні на дроті. Знаючи перетин кабелю, дуже легко знайти і величину сили струму, яку він здатний проводити. Такі таблиці відповідності можна знайти в інтернеті або в спеціалізованій літературі.

Складніше, якщо проводка стара. В такому випадку виявити маркування буде проблематично. Але дізнатися параметри все одно можна, хоча в даному варіанті вони будуть не зовсім точні. Можна зіставити переріз старого кабелю із вже ідентифікованим новим і, знайшовши максимальний збіг, ми дізнаємося площу перерізу.

Якщо потрібно підібрати ввідний автоматичний вимикач, то дізнаватися перетин всіх кабелів і проводів не обов’язково. Досить виміряти параметри ввідного кабелю, до якого і буде підключений для захисту автомат.

Стандартні автомати для електромережі

Зазвичай у продажу стандартні автомати на 16 і 20 ампер — вони цілком належні для звичайних квартир без спеціального електрообладнання, яке перезавантажує мережу.

Шістнадцяти-амперний автомат застосовують до мережі світильників, лампочок тощо. А Двадцяти-амперний — до мережі на якій влаштовані розетки. Все таки ми включаємо більш потужні прилади: праску пральну машину, холодильник, кондиціонер тощо.

Іноді буває складно впоратися з вибором самостійно. В такому випадку все ж краще звернутися за кваліфікованою консультацією до фахівців.

Недбале ставлення до електрики нерідко призводить до сумних наслідків, тому рекомендуємо вам поставитися до монтажу нової проводки і заміни автоматів відповідально.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *