Бамбукові шпалери

Бамбукові шпалери - як клеїти?

Класичне декорування стін шпалерами не виходить із моди вже довгий час. Це обумовлено постійним оновленням асортименту і випуском нових видів обробки, з якими стиль інтер’єру гармонійно поєднується із предметами меблів і текстилем.

Бамбукові шпалери були розроблені не так давно, але їх перевагу і незвичайний зовнішній вигляд вже встигли оцінити користувачі.

Склад і властивості бамбукових шпалер

Сировиною для виробництва бамбукових шпалер служать свіжо-зрізані стебла рослин, які в процесі обробки розщеплюються на тонкі фрагменти і просушуються особливим чином. Технологія виготовлення заснована на використанні виключно натуральних компонентів, що свідчить про екологічно чистий склад. В процесі виробництва матеріал обробляють антистатиком, для того, щоб обробка могла протистояти пилу.

Увесь асортимент відрізняється колірними рішеннями, які отримуються в результаті застосування сировини різних сортів. Бамбук має молочно-біле забарвлення, зеленувато-сіре або коричневе. Дизайнери часто використовують різні відтінки полотен для створення зонування, збільшення простору і просто цікавого рішення оформлення стін.

Бамбукові шпалери - колірні рішення.

Випускаються бамбукові шпалери у вигляді рулонів різного формату. При розрахунку необхідної кількості обробки додається невеликий запас на підгін і розкрій складних форм.

Переваги і недоліки бамбукових шпалер

Бамбукові шпалери застосовувати для декорування стін зараз актуально як ніколи. Сучасний напрям характеризується використанням екологічно чистої продукції, не заподіюваної шкоди здоров’ю. Дана тенденція простежується не тільки в дизайні, але й в інших сферах господарської діяльності. Тому натуральне походження сировини є головною перевагою полотен з бамбука.

Серед інших, не менш значущих позитивних факторів:

 • бамбукові шпалери прекрасно поєднуються із іншими оздоблювальними матеріалами, особливо з каменем, пробкою, деревом, цеглою;
 • здатність відштовхувати пил робить догляд за поверхнею простим;
 • не вимагають ретельної підготовки поверхні;
 • рельєфність і щільність полотен приховує на стінах дрібні вади;
 • фактура і цікаве забарвлення дають можливість створювати своїми руками декоративне панно, зонувати простір, виділяти окремі елементи інтер’єру;
 • забезпечують додатковою тепло і звукоізоляцією;
 • поверхню можна чистити вологою серветкою;
 • тривалий експлуатаційний період.

Віддаючи перевагу бамбуковим виробам, потрібно врахувати також їх недоліки, які найчастіше виникають при обробці або обклеюванні. Деякі види шпалер доводиться попередньо підготовляти для того, щоб досягти гнучкості.

Крім того, на поверхні полотен часто є тріщинки і відшаровані волокна. Це обумовлено природним походженням. Виправити ситуацію допоможе обробка поверхні захисним лаком. Так деформовані ділянки стануть практично непомітними, а виконувати очищення буде простіше.

Вибір клею для бамбукових шпалер

Бамбукові шпалери досить важкі і щільні, тому зафіксувати їх на стіні звичайним шпалерним клеєм не вийде. Фахівці рекомендують використовувати спеціальний склад, розроблений для бамбукових виробів.

Деякі майстри вибирають для обклеювання рідкі цвяхи. Зі своїм завданням фіксатор, звичайно ж, впорається, але для застосування всередині приміщення даний продукт не годиться, із-за присутніх у складі токсичних речовин.

Інший, більш ефективний спосіб передбачає використання клею «Крутіше цвяхів». Він відрізняється високим ступенем адгезії, здатністю витримувати великі навантаження, а головне – безпечним для здоров’я складом. Однак, за вартістю цей варіант буде накладним. Клей раціонально застосовувати при створенні панно або обклеювання однієї стіни кімнати.

Інші універсальні засоби пробувати не варто, так як доведеться зіткнутися з трудомісткістю виконання обклеювання або утворенням рудих плям після просушування. Та й навіщо експериментувати заради винаходу, який вже давно придумано, а саме клей для бамбукових шпалер.

Поклейка бамбукових шпалер, підготовка поверхні

Щоб обробка міцно трималася на стінах, потрібно правильно підготувати поверхню. Якщо є дрібні тріщинки і шорсткості, щільні шпалери майстерно їх замаскують. А ось відшаровані фрагменти слід знімати скребком. Також важливо закласти глибокі вибоїни цементним або гіпсовим розчином.

Зі стін видаляється повністю старе оздоблення. Не варто клеїти бамбукові полотна на пофарбовану поверхню, це призведе до відшарування шпалер.

При дослідженні робочої зони потрібно приділити увагу жовтуватим або сірим плямам. Вони можуть свідчити про поразку поверхні грибком або утворення цвілі. Такі дефекти видаляються шляхом ретельного очищення великим абразивом і обробкою антисептичним розчином.

Якщо потрібно виконати вирівнювання стін, то застосовуються штукатурні суміші або гіпсокартон. Перед обклеюванням на поверхню наноситься ґрунтовка, яка використовується для збільшення зчеплення. Після просушування рекомендується зробити розмітку.

Правила поклейки бамбукових шпалер

Для проведення обклеювання знадобляться наступні інструменти:

 • гумовий валик;
 • пластиковий шпатель;
 • м’який валик і кість з нейлоновою щетиною;
 • ємність для клею;
 • лінійка, олівець, рівень;
 • будівельний ніж.

Перш ніж почати обклеювання, потрібно на кілька годин розгорнути рулони і дати їм вирівнятися. Після цього шпалери розкроюються за вимірами. Поперечні розрізи можна зробити звичайним будівельним або канцелярським ножем, а от впоратися з поздовжніми лініями можна за допомогою електричного лобзика (ножівки по металу). Розкроєні полотна складати не варто, щоб не утворилися поперечні складки.

Клей наноситься на зворотню сторону шпалер і стіну. Починати рекомендується з полотен, щоб під час обробки стіни клейова суміш добре просочила основу оздоблювального матеріалу. Особливо ретельно слід промащувати краї. Якщо зайвий клей проступить на лицьову сторону, то його потрібно негайно видалити вологою ганчірочкою.

Полотно прикладається до стіни по намічених лініях. Зафіксовану смугу не варто зміщувати і переміщати. За допомогою пластикового шпателя та гумового валика, згідно із загальними правилами, виганяється повітря із-під шпалер.

Бамбукові шпалери.

Після просушування клею поверхню можна обробити лаком на акриловій основі. Це додасть поверхні зносостійкості, захистить від впливу ультрафіолету і вологи.

Наступна порада: про власноручне очищення газового котла.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *