Які є варіанти зварювання алюмінію та його сплавів?

Які є варіанти зварювання алюмінію та його сплавів?

В зварних деяких конструкціях, що ми використовуємо у побуті, доволі часто використовується алюміній, а також різноманітні сплави на його основі. Причиною цьому є якісні характеристики подібних матеріалів та їх численні переваги, до числа яких відносяться: велика міцність, стійкість до корозії, та невелика щільність.

Деякі якісні показники значно перевершують сталь і чавун, які поступаються позиції першості лише титановим сплавам. Алюміній і його сплави володіють певними особливостями, які майстер зобов’язаний враховувати при проведенні зварювальних робіт.

Перед тим, як приступити до зварювальних робіт, необхідно провести підготовчі роботи. Кромки матеріалу профілюються, ретельно очищаються від окисів і різноманітних забруднень. Чужорідні частинки, які можуть зашкодити якості зварювання, видаляють за допомогою лужних складів і органічних розчинників (можна використовувати технічний ацетон або уайт-спірит).

Оксиди одними лише хімічними складами видалити не можливо. У такій ситуації доведеться скористатися щіткою по металу з довжиною ворсу не менше 30 міліметрів і діаметром дроту до 0,1 міліметра. Після зачищення, зварювані кромки піддаються повторному очищенню розчинником. У промислових масштабах перед зварюванням проводиться витравлювання матеріалу. Від зачищення до зварювання повинно проходити не більше трьох годин, інакше доведеться проводити підготовку матеріалу спочатку.

Якщо в сплаві алюмінію містяться частинки магнію, кромки зачищаються перед зварюванням шабером. Після травлення присадного дроту, перед зварюванням проводяться роботи по електрохімічному поліруванню.

Зварюючи алюмінієві деталі методом плавлення, кращим рішенням є приєднання деталей в стик. З’єднання в нахлест стає ідеальним рішенням у випадку з контактного шовного і точкового зварювання. Такі методи зварювання можна використовувати тільки у випадках, коли товщина зварюваних елементів не перевищує співвідношення — один до двох. У місцях з’єднання алюмінієвих деталей площа перерізу у них повинна бути приблизно однаковою. Тільки в подібному випадку можна гарантувати якісне скріплення елементів.

Найпоширенішими варіантами для зварювання алюмінію і його сплавів є:

  • ручне електродугове зварювання;
  • газове зварювання;
  • дугове зварювання в захисних газах;
  • електродугове зварювання автоматичне по шару флюсу;
  • дугове зварювання металевими електродами;
  • зварювання імпульсною дугою вольфрамовим електродом.

Кожен варіант зварювання має як переваги, так і недоліки. Вибирати конкретний вид слід у кожному окремому випадку свій, який буде найкраще підходити під умови і потрібні вимоги.

Наступна порада про те, як зняти стару шпаклівку.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *