Переваги і недоліки коркових покриттів для підлоги

коркове покриття для підлоги

Про коркові покриття для підлоги багато хто з нас навіть і не чув, а якщо і чули, то мало що про них знають. Так, дійсно, масову популярність коркові підлоги не придбали. Чому так? Можливо, із-за ексцентричної назви чи поганої реклами. Але, тим не менш факт є факт, а матеріал по самій-то суті – унікальний.

У цій статті хочеться змінити ситуацію, витіснити з тіні сумніви про коркові підлоги і познайомити читача і всіх, хто цікавиться з їх позитивними і негативними якостями. Отже, всі переваги і недоліки коркового покриття для підлоги ми проаналізуємо далі.

Переваги коркового покриття

1. Високі показники ізоляційних властивостей. Насамперед, це стосується коефіцієнта теплопровідності, який дуже малий. Коркове покриття здатне надовго утримувати тепло прогрітого приміщення. Сама ж поверхня такої підлоги на дотик завжди виявляється приємно теплою.

2. Показник звукової ізоляції також на висоті і заслуговує оцінки «відмінно». Ця позитивна якість, низької звукової проникності, ідеально підходить для панельних будинків. Які, як відомо, славляться своєю поганою звукоізоляцією.

3. Здатність стійко переносити різні деформаційні навантаження від важких предметів. Вагові навантаження ніяк не відбиваються на первісній формі коркової підлоги. Навіть найважчі меблі не залишають на ній після себе вм’ятин.

4. Амортизаційна властивість коркової підлоги дозволяє знизити навантаження, яке припадає на опорне-руховий людський апарат. Ця ортопедична складова надає благотворний і оздоровчий ефект.

5. Завдяки своїй шорсткій поверхні, коркова підлога перешкоджає ковзанню.

6. Стійкість до багатьох негативних факторів. Бруд, пил, хімічно агресивні речовини, гризуни, комахи – все перераховане не представляє загрози для підлоги з корку. Сюди ж можна додати – неможливість утворення процесів гниття, що дозволяє застосовувати коркові підлоги в приміщеннях з нестійким і вологим мікрокліматом.

7. Укладання покриття не вимагає попередніх складних робіт з підготовки основи, та й сам процес монтажу коркової підлоги не трудомісткий.

8. Можливість використання коркового настилу в якості підстилочного матеріалу для інших підлогових покриттів.

Недоліки коркового покриття

1. Натуральна складова коркової підлоги робить цей матеріал дорогим.

2. Невеликі ресурсні можливості в плані експлуатації. Наявність верхнього захисного шару, що запобігає надмірній шорсткості покриття, вимагає періодичного оновлення, через схильність до стирання. Оновлювати його лаком або іншим складом доводиться як мінімум раз в десять років, в залежності від інтенсивності руху.

3. Схильність до розриву. Підбори і подібні гострі предмети завдають непоправної шкоди корковому покриттю.

Закінчивши розгляд переваг і недоліків коркової підлоги, можна зазначити одне, що серед них є багато значущих позитивних моментів. Вади, як і в усьому, звичайно теж присутні, але всі вони не істотні. При дбайливому і акуратному використанні всі вони особливого значення не мають. І залишається тільки одна — цінова політика, але якість і вартість завжди знаходилися в прямо пропорційній залежності одна від одної. Тому цей недолік, не повинен насторожувати.

коркові покриття

Краще, звернути увагу на всю унікальність, а також на всі переваги і недоліки коркового покриття для підлоги або порівняти його з іншими підлоговими покриттями, і стане зрозуміло, що це достойний, а не найгірший варіант.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *