Повітряне опалення будинку

Система опалення повітрям

На відміну від нашої країни, де в будинках переважає водяне опалення, в країнах Північної Америки і Європи широке поширення отримало повітряне опалення заміського будинку. Обігрів кімнат відбувається за допомогою нагрітого повітря, що подається спеціальним повітряним каналам.

Великою перевагою такого типу опалення є відсутність труб і радіаторів опалення, завдяки чому ККД системи становить 90% проти 60% (до водяного опалення). У будинках з повітряним опаленням температура повітря, після включення системи, підвищується на 20-22 градуси менше, ніж за годину.

Пристрій повітряної системи опалення

Джерелом нагріву теплоносія в системі служить повітронагрівальний прилад, в якому відбувається спалювання палива, нагріваючи повітря в теплообміннику. Далі тепле повітря вентилятором нагнітається через систему повітряних труб в приміщення. Повітрообміном остигле повітря подається через фільтри знову в нагрівач, тим самим забезпечуючи повітряне опалення з постійною циркуляцією. При необхідності провітрювання кімнат, відкриваються спеціальні заслінки, через які в будинок подається свіже повітря з вулиці.

Обладнання для повітряного опалення

У систему повітряного опалення можна вбудовувати додаткове обладнання: канальний кондиціонер, зволожувач повітря, ультрафіолетовий стерилізатор, які в комплексі дозволяють створювати в будинку клімат із заданими параметрами, які попереджають поширення захворювань, що передаються повітряним шляхом.

Питання установки повітряного опалення заміського будинку слід вирішувати на стадії проектування будинку. У цьому випадку вдається уникнути різних прорахунків і помилок монтажу опалення в готовому будинку, що ведуть до зайвого шуму при роботі, виникнення протягів і погіршення якості опалення.

Схема повітряного опалення:

Повітряне опалення будинку

Можливо буде цікаво дізнатися, як вибрати автоматичний вимикач у квартиру?


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *