Вся правда і міфи про гіпсокартон

Правда і міфи про гіпсокартон

В умовах гострої конкуренції багато виробників гіпсокартонних аркушів (ГКА) намагаються привернути увагу споживачів і заради цієї мети йдуть на різні хитрощі. Що це за прийоми?

Одні виробники голосно заявляють про екологічність свого продукту, унікальність його властивостей, відповідності всім стандартам — існуючим і вигаданим. Інші, рекламуючи свою продукцію, стверджують, що каркас перегородки з рифленого профілю на 25% міцніше від такої же перегородки, але з гладким профілем із металу тієї ж товщини. Треті переконують, що на міцність стикових з’єднань гіпсокартонних листів суттєво впливає форма крайки аркуша — а тому купуйте, мовляв, тільки наші ГКА з стоншення формою… В інституті “Твердих матеріалів” вирішили розібратися в тому, від чого в дійсності залежить міцність, довговічність і якість гіпсокартону.

Який профіль міцніше?

Нещодавно був проведений порівняльний аналіз двох основних видів металевих профілів різних виробників — гладкого німецького профілю ПП60х27, 0,6 мм і рифленого профілю Ультра ПП 60х27, ~0,55 мм.

При тестуванні на корозійну стійкість металеві профілі були розміщені в камері сольового туману, що імітувало зберігання у відкритих умовах і експлуатацію у зовнішньому середовищі. Так от, випробування показали, що гладкий німецький профіль ПП60х27, 0,6 мм виявився найбільш захищений від зовнішніх впливів за рахунок високоякісної сталі з цинковим покриттям. А значить, нанесення профілю рифленої поверхні погіршує його корозійну стійкість.

Випробування в лабораторії досліджень будівельних матеріалів і конструкцій спростували і інше твердження ряду виробників — про те, що рифлений профіль нібито більш міцний і надійний, а значить, здатний витримати велике навантаження. Результати випробувань свідчать про те, що всі ці запевнення не мають під собою реальних підстав.

Професіонали, що безпосередньо працюють з різними видами профілів, сходяться на думці, що надійним може вважатися тільки профіль металу товщиною 0,6 мм, що відповідає єдиному європейському стандарту. Доведено, що навіть саме незначне зменшення товщини, знижує надійність кріплення аркушів до каркаса з профілів. Між тим на полицях українських будівельних супермаркетів, як правило, зустрічаються профілі зі сталі завтовшки 0,4—0,45 мм і навіть менше.

Проведені випробування показали різницю в максимальному навантаженні при деформації профілю, які виникають при навішуванні масивних предметів в системах підвісних стель і перегородках.

Також порівняння було проведено на предмет зусилля виривання: в гладкому німецькому профілі ПП60х27, 0,6 мм склала 925 Ньютонів, а в рифленому профілі Ультра ПП 60х27, ~0,55 мм — всього 690 Ньютонів. Тобто перший зразок володіє більшою міцністю.

Таким чином, рифлення жодним чином не впливає на міцність і надійність гіпсокартону. Це не більше ніж вигадки «патентованих» виробників!

Раджу також почитати про кріплення полікарбонату.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *