Як відремонтувати диван самостійно?

Як відремонтувати диван самостійно.

Якщо вдома або на дачі стоїть диван, який міг би прослужити ще не один рік, але розкладний механізм його зламаний, і він не виконує своє функціональне призначення в повній мірі, то не поспішайте його викидати. Можна, звичайно, купити новий диван, але це потягне за собою значні матеріальні витрати. Можливий альтернативний варіант – відремонтувати диван самостійно. Впоратися з цим завданням в домашніх умовах допоможуть поради майстрів компанії «Сифон-Майстер».

Що потрібно для ремонту?

Для виконання ремонту дивана знадобляться наступні інструменти:

  • гайкові і накидні ключі;
  • шуруповерт;
  • молоток;
  • напилок;
  • саморізи, болт, відповідний за розміром;
  • заклепки.

Визначаємо причину поломки

Перед початком ремонту важливо визначити, що конкретно вийшло з ладу в механізмі розкладання. Для доступу до механізму відкручуємо підлокітники від каркаса дивана, далі – замок від короби дивана, і вивільняємо механізм. Після зняття уважно оглядаємо деталь і виявляємо причину поломки.

Основні причини несправності механізму розкладання:

  • виліт заклепок;
  • вироблення рухомого фіксатора;
  • заклинювання;
  • низька якість самого замка.

Усунення несправності

Відремонтувати заклепки можна, висвердливши спрацьовані заклепки і замінивши їх новими. Якщо вдома є спеціальний заклепковий пристрій, то процедура заміни старих заклепок не складе особливих труднощів і не займе багато часу. Якщо ж такого інструменту під рукою немає, то можна обійтися простим молотком і міцною підкладкою.

Для ремонту рухомого фіксатора акуратно знімаємо пружину, прибираємо сам фіксатор ножівкою, при цьому намагаємося не деформувати повідець, замінюємо спрацьований штифт болтом, відповідним за розміром. Головна умова – різьблення болта має бути прорізане не до кінця. Відпилюємо ножівкою по металу частину болта з різьбою, прикладаючи старий штифт для визначення довжини нової деталі, після чого обробляємо заготівку для надання їй потрібної форми. Тепер приступаємо до складання, ставимо на місце новий штифт з повідцем і трохи його розклепуємо, щоб він не «вискочив» в процесі роботи, надягаємо пружину. Перевіряємо зібрану конструкцію на працездатність.

Вирішити проблему з заклинюванням механізму досить просто: фіксуємо шуруповертом розхитані саморізи, за допомогою яких замок кріпиться до каркаса дивана. Часто трапляється, що диван заклинює під час складання або розкладання. Якщо проблема тільки з’явилася, то цю несправність можна вирішити шляхом змазування замка розкладання будь-яким густим мастилом. Головне не перестаратися, щоб не забруднити мастилом зовнішню оббивку дивана.

Якщо причина поломки в низькій якості замка, то його краще не ремонтувати, а замінити. Вибирайте новий замок середньої і високої цінової категорії гідної якості, щоб не довелося незабаром знову його міняти.

По завершенні ремонту дивана закріпіть механізм розкладання на місці за допомогою шуруповерта та шурупів, прикрутіть підлокітники на місце.

Якщо після огляду механізму так і не вдалося виявити причину поломки дивана, або у вас виникли труднощі при самостійному ремонті, зверніться за допомогою в компанію «Сифон-Майстер».


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *