Як вивести грибок у ванній кімнаті?

Грибок у ванній кімнаті.

Досить неприємним сюрпризом для мешканців буде зустріч у власній ванній з грибком або цвіллю. Люди, яким доводилося з ними воювати, знають, що це може затягнутися на довгий час і забрати багато сил.

Але боротися з утворенням грибку просто необхідно. Це не тільки неприємне видовище, але ще й сильний алерген, який наносить шкоду здоров’ю і викликає погане самопочуття. Сьогодні ми поговоримо про небезпечний грибок у ванній.

Чому з’являється грибок?

Звучить дивно, але велика кількість бактерій знаходиться в повітрі постійно. Потрапивши у вологе середовище, вони починають активно розмножуватися. Спочатку з’являються невеликі темні цятки. Якщо пропустили і не видалили їх відразу, то вони перетворюються в великі осередки, які постійно збільшуються.

У більшості випадків грибком уражаються поверхні при відсутності нормальної гідроізоляції і поганої вентиляції. Візуально прояв відбувається утворенням плям і крапок: сірого, чорного або бурого відтінків.

Грибок не тільки погано впливає на здоров’я людини і створює неприємний запах, але ще й завдає купу інших проблем. Ванна — це місце, де плісняві гриби із задоволенням розмножуються. Можете бути впевнені: якщо при підвищеній вологості, високій температурі та недостатній вентиляції немає цвілі, то це тільки питання часу. Вона обов’язково рано чи пізно з’явиться.

Головні причини появи цвілі:

 • дуже висока вологість (більш 85%);
 • температура повітря більш 20 градусів;
 • несправна вентиляція;
 • несправна сантехніка.

Таких умов цілком достатньо, щоб грибок почав інтенсивно розмножуватися. Він настільки активний, що здатен роз’їдати не тільки шар штукатурного покриття, але навіть пошкоджувати бетонні перекриття. Декоративну обробку він з’їдає повністю. Зрозуміло, головне питання тут: що треба зробити, щоб вивести грибок у ванній і яким чином домогтися цього найпростіше?

Усуваємо надмірну вологість

Для появи пліснявих грибів потрібні певні умови. Причин може бути кілька. Розглянемо дві з них.

Несправна сантехніка. Якщо десь протікає холодна або гаряча вода, то вологість у ванній кімнаті помітно підвищується. Місце витоку можна побачити чисто візуально. Це можуть бути підтікання на стелі або невисохла калюжа за пральною машинкою і так далі. Зрозуміло, що цю несправність необхідно усунути.

Погана вентиляція або її відсутність. Після прийняття душу вологість повітря у ванній кімнаті може досягати 90%. Зрозуміло, що це дуже багато. В цьому випадку вкрай необхідна ефективна вентиляція, спрямована на постійний відвід вологого повітря з ванної кімнати. Добре, якщо у вашому будинку є вентиляційна шахта, яка сяк-так працює.

Можна перевірити відтік повітря, підставивши полум’я свічки до отвору. Якщо полум’я свічки нерухомо стоїть на місці, то вентиляція не працює. Доведеться її прочищати.

Інший варіант — це примусова витяжка вологого повітря за допомогою електро-вентилятора. Він може в якійсь мірі видалити вологе повітря тільки в тому випадку, якщо двері в ванну відкриті.

А при щільно закритих дверях цей спосіб не діє, тому що не буде припливу свіжого повітря. Хочеться привести важливу пораду — намагайтеся не робити з ванної сушарку для одягу і взуття. У цьому випадку цвілі точно не уникнути.

Перш ніж повністю прибрати грибок з ванної кімнати, складіть для себе невеликий комплекс заходів. Основне завдання полягає в тому, щоб не тільки видалити цвіль, але і створити такі умови, в яких її існування було б просто неможливим.

Заходи, які необхідно вжити при боротьбі з нею, можна розбити на кілька етапів, але треба пам’ятати, що виконання кожного етапу самим ретельним чином гарантує позитивний результат. Отже.

Грибок на стіні. В першу чергу постарайтеся усунути всі можливі джерела утворення вогкості. Усунення течі в сантехнічних вузлах, приведіть їх в порядок. Зайва вогкість утворюється за рахунок присутності конденсату, поточного крана або унітазу.

Щоб зрозуміти, як боротися з грибком у ванній, необхідно навчитися його розпізнавати. Чим раніше ви помітите, тим легше буде впоратися з ним і не допускати його подальшого розростання.

Далі. Потрібно подбати про нормальну гідроізоляцію, наприклад, для фарбування поверхонь використовуйте тільки водостійку фарбу, так як вона створює хороший захисний шар. Перед личкуванням стелі та стін поґрунтуйте їх антибактеріальною ґрунтовкою і спеціальним гідроізоляційним покриттям.

Нарешті, найскладніша частина всієї роботи – висушити монтажним феном всі поверхні. Якщо поверхня декоративного покриття сильно пошкоджена, демонтуйте всі елементи обробки до самої основи і обробіть антисептиком.

Послідовність видалення цвілі

Етапи боротьби з грибковою цвіллю:

 • перед видаленням грибку з поверхонь, необхідно з’ясувати джерело його появи;
 • знайшовши місце розмноження мікроорганізмів, видаліть його механічним способом;
 • якщо не знайшли осередок поширення, кращим засобом від грибку буде повне очищення всіх поверхонь у ванній;
 • обстежте стіни на предмет наявності порожнеч, розкрийте їх і зачистіть;
 • побілку, шви і затірку між плиток потрібно видалити;
 • далі потрібно прожарити поверхню монтажним феном;
 • використовуйте антисептик і гідроізолятор для обробки, після чого ще раз “прожарте” феном.

Популярні народні методи боротьби

Сучасні професійні засоби боротьби з грибком з’явилися в промисловості порівняно недавно. Але до цього народна мудрість придумала кілька простих, але не менш ефективних рецептів боротьби з цією напастю.

Один з потужних засобів – креозот. Ця речовина виготовляється на дегтярній основі і застосовується, в основному, на залізниці при обробці дерев’яних шпал. Пахне вона огидно, має жовтуватий відтінок і є надзвичайно агресивним середовищем для цвілі і бактерій.

Речовина не розчиняється у воді, тому в якості розчинників використовують спирт або ефір. Для людини креозот небезпечний, перед застосуванням потрібно надіти на себе спецодяг, рукавички і краще респіратор. Обробляючи ванну, приберіть з квартири дітей і тварин.

Намагайтеся не обробляти креозотом меблі та дерев’яні поверхні, тому що він сильно поглинається і відмити його буде неможливо. Видалити грибок на початковій стадії у ванній або в будь-якому іншому приміщенні можна також за допомогою технічного спирту, міцного, хлорованого складу або за допомогою мідного купоросу.

Іншим ефективним засобом видалення “колоній грибка” є звичайний білий оцет. Це, як ви знаєте, продукт зовсім не небезпечний (оцет ми застосовуємо для приготування їжі). Налийте його в розпилювач, обробіть поверхню і залиште висохнути. Потім почистіть її щіткою і промийте чистою водою. Звичайний оцет знищує до 80% бактерій і пліснявих утворень. Це справжня зброя проти грибку.

Нарешті, є ще один засіб, який здатний знищувати грибкові утворення — це всім відомий перекис водню. Його антибактеріальні та проти-грибкові властивості відмінно знищують цвіль. Перекисом можна чистити бетон, дерево, кахель, пластикові поверхні. Порядок роботи приблизно такий, як і з оцтом.

Крім цих рідин можемо навести приклади інших засобів для позбавлення від цвілі:

 • нашатирний спирт;
 • мідний і залізний купорос;
 • харчова сода;
 • борна кислота;
 • відбілювач для білизни;
 • хлоровмісні очисники;
 • масло чайного дерева.

Якщо вами були виявлені перші ознаки грибку, то можна спробувати усунути їх за допомогою антисептичного складу. У хімічній і лакофарбової промисловості випускаються засоби для знищення цвілі. Тому спеціальні препарати можна придбати у всіх господарських магазинах.

Вони повинні містити проти-грибкові та антибактеріальні компоненти, перед їх придбанням отримаєте консультацію спеціаліста та не забудьте дізнатися про взаємодію препарату з оздоблювальними матеріалами.

Профілактика

Ліквідувати можливість появи цвілі набагато простіше, ніж прибрати грибок у ванній кімнаті.

Навіть якщо ви один раз перемогли цвіль, то при несвоєчасній профілактиці, вона буде з’являтися знову і знову.

Для позбавлення від неї назавжди потрібно дотримуватися певних правил:

 • підтримуйте рекомендовану вологість в приміщенні, вона не повинна перевищувати 40%;
 • для зниження вологості у ванній, можна встановити хорошу рушникосушку;
 • роблячи капітальний ремонт, обробіть всі поверхні проти-грибковим засобом;
 • слідкуйте за станом сантехніки;
 • не допускайте утворення конденсату на трубах, на пластикових трубах конденсат не утворюється;
 • всі стики і шви обробіть герметиком;
 • щоб уникнути появу грибку у ванній необхідно робити регулярне провітрювання.

Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, то можна бути впевненими в тому, що цвіль ніколи не з’явиться. А в разі, коли грибок вже з’явився, то потрібно приймати термінові заходи по боротьбі з ним.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *