Як потрібно різати оргскло або пластик?

Як потрібно різати оргскло або пластик?

Під час ремонту або при виготовленні будь-яких виробів нерідко виникає необхідність різати оргскло або пластик. Цей вид роботи вимагає особливої акуратності виконання, коли дійсно, рекомендується «сім разів відміряти», перш ніж відрізати. Розглянемо способи різання оргскла або пластику.

Способи різання оргскла або пластику

Для різання оргскла і пластику рекомендується виготовити спеціальний ніж. Для цього одному кінцю шматка ножівкового полотна, що має довжину 12-15 мм, надають форму в’язального гачка, а інший обмотують ізоляційною стрічкою.

Як потрібно розрізати оргскло або пластик?

Перед різкою оргскла необхідно закріпити його лист на горизонтальній, що не має виступів поверхні. Для цих цілей відмінно підходить верстат зі струбциною, покритий фанерою. Потім на лист оргскла або пластику, уздовж передбачуваної лінії відрізу, накладають і щільно притискають лінійку. Вздовж лінійки, вістрям виготовленого ножа, зберігаючи правильний кут нахилу леза, з силою проводять перший розріз. Початковий процес різання оргскла, полягає в утворенні першої лінії-подряпини, до остаточного відрізання необхідного фрагмента. Важливо, щоб при виконанні цієї операції лезо ножа не покидало прокладеної «борозни» і не псувало поверхню оргскла.

Різка пластика проводиться аналогічно, але пластиковий лист досить прорізати на ¾ його товщини, після чого можна просто відламати потрібний фрагмент.

Різання оргскла і різка пластика може проводитися і лобзиком, але краї, відрізаних таким способом фрагментів, необхідно обточувати.

Фігурне різання оргскла проводиться лобзиком з натягнутим, замість полотна, ніхромовим дротом, до якого через трансформатор підведений електрострум із напругою 3-4 В (див. малюнок). Такий дріт має великий електричний опір і при підключенні до нього електроструму розжарюється, що дозволяє без проблем вирізати за його допомогою фрагменти оргскла довільної форми. Тільки слід пам’ятати, що при великій напрузі підведеного до дроту струму оргскло може засмагнути.

Фігурне різання оргскла подібним способом можна робити і без допомоги лобзика. У цьому випадку оброблюваний лист горизонтально закріплюють у лещатах і вирізають фігури дротом, який натягується підвішеним до його кінця вантажем.

Як зігнути оргскло?

Вигинання деталей оргскла невеликих розмірів (вузьких смуг) проводиться після нагрівання місця згину звичайним паяльником, до появи характерного тріску, який з’являється, коли температура нагріву досягає точки плавлення оргскла. Після цього смужку деталі згинають під потрібним кутом руками, або фіксуючи її в заздалегідь заготовленому шаблоні. Після охолодження вигнуте оргскло збереже отриману форму.

Трохи складніше вигнути оргскло, яке має великі розміри. Наприклад, надання округлої форми цілому листу. При виконанні цієї роботи використовують не іржаву і не пофарбовану металеву трубу для оптимального розміру. Діаметр труби повинен відповідати передбачуваному радіусу згинання оргскла.

Труба забезпечується затискачами для утримання листа оргскла і закріплюється на підставці. Потім, за допомогою паяльної лампи трубу розігрівають до 90-100С, вигинаючи при цьому виріб навколо неї. Перед тим, як почати згинання оргскла його обробляють розчином соди.

Для вигинання замкнутого циліндра з оргскла необхідно взяти заготівку, що має довжину, рівну діаметру застосовуваній для вигинання металевій трубі, і діяти згідно з описаними вище правилами.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *