Як позбутися конденсату на трубах?

Як позбутися конденсату на трубах у туалеті?

Конденсат на трубах – досить поширена проблема, особливо в літні періоди, коли в повітрі витає гаряче повітря. Напевно вже не раз було помічено, що стікаючи по водопровідних трубах, краплі води утворюють невеликі калюжі на підлозі. Одразу постає запитання про те, як позбавитися від конденсату?

Насправді, способів усунення конденсату на водопровідних трубах у ванній і туалеті може бути кілька, тому перш, ніж шукати належний спосіб позбавлення від водяних крапель на трубах, необхідно встановити причину її появи. Тільки після визначення причини утворення води на трубах можна знайти відповідний спосіб позбавлення від конденсату.

Причини виникнення конденсату на трубах

Роблячи ремонт своїми руками, краще заздалегідь подбати про комунікації, щоб надалі не виникло подібної проблеми. Головними причинами появи конденсату, зазвичай можуть бути:

  • погана робота витяжної вентиляції (потрібно переконатися в справності вентиляції у ванній і туалетній кімнатах, можна прикласти до неї аркуш паперу при відкритих і закритих вікнах, найчастіше саме при закритих вікнах витяжна вентиляція не справляється зі своїми завданнями);
  • несправний трубопровід сусідів (цілком ймовірно, що вода з’являється на водостічних трубах не у наслідок конденсації, а у сусідів зверху тече труба або бачок унітазу);
  • протікання кранів, сантехніка несправна (потрібно ретельно оглянути всі можливі місця псування).

Найчастіше конденсат на трубах з’являється саме із-за перепаду температур (уникнути даних перепадів практично неможливо, проте захистити свої труби, роблячи правильний ремонт своїми руками, цілком можливо).

Способи позбавлення від конденсату на трубах

Створюємо спеціальне покриття на трубах, що перешкоджає утворенню конденсату. Теплоізоляційна фарба на сьогодні продається у будь-якому будівельному магазині. Вона допоможе вирішити проблему з утворенням вологості на трубах.

Підсилюємо роботу витяжної вентиляції. Зробити це досить просто, можна придбати спеціальний вентилятор і прикріпити його до пасивної вентиляції замість вентиляційної решітки. У великих будівельних гіпермаркетах асортимент подібних пристроїв великий, завдяки чому вибрати підходящий не складе ніяких зусиль.

Влаштовуємо поглинач вологи. Це на сьогодні досить недорогий пристрій, що представляє собою пластмасову коробку, що складається з двох частин, всередині якої знаходиться велика «таблетка» – вона абсорбує вологу. Завдяки такому не складному пристрою зможемо позбутися від підвищеної вологості в приміщенні. Слід зазначити, що поглинач вологи працює самостійно, без джерела живлення, батарейок тощо.

Можна встановити кондиціонер з якісним клімат-контролем. Це, мабуть, один з найбільш дорогих способів боротьби з конденсатом на трубах. Такий кондиціонер зможе самостійно контролювати вологість повітря, підтримуючи її на бажаному рівні.

Не зайвим буде здійснити гідроізоляцію підлоги. Зробити це не так просто, як може здатися. Але при ремонті у квартирі, варто про це передбачити.

Після прийняття гарячої ванни або душу, двері у ванній кімнаті потрібно на певний час залишати відкритими. Таким чином даючи змогу для провітрювання.

Скориставшись цими способами боротьби з конденсатом, ми зможемо запобігти зайвому псуванні труб.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *