Як зробити заземлення в будинку?

Заземлення будинку сільського

Сьогодні для комфорту та зручності є багато електричних пристроїв і приладів, тому питання безпеки досить актуальне. І заземлення покликане допомогти забезпечити безпеку електромережі будинку. Його важливість безсумнівна, оскільки воно охороняє мешканців від електричного удару при користуванні домашніми електроприладами.

Адже в будь-який момент може статися коротке замикання, можуть порушитися контакти приладів, ушкодитися ізоляція проводки. У таких випадках працюючі з приладами люди наражаються на небезпеку отримати удар електричним струмом.

Це відбувається тому, що електричний розряд відшукує місце з нульовим потенціалом, а саме таке і є у заземлення. Тому при порушенні ізоляції проводки струм шукає заземлення, а в разі його відсутності, або якщо воно неправильно встановлено, він виходить на корпуси приладів або металеві речі, що знаходяться поблизу.

Правда, в таких випадках можуть допомогти запобіжники. Але і вони можуть підвести. Наприклад, при невеликій силі струму запобіжники не спрацюють, а доторкання до вогнища замикання може бути небезпечним для здоров’я. Для уникнення подібних ситуацій, потрібно встановити електричне заземлення.

Як зробити заземлення своїми руками?

Те, що його можна встановити своїми руками, ні в якому разі не означає, що це можна зробити як-небудь.

Перед тим, як проводити роботи з джерелами електроструму, обов’язково потрібно ознайомитися з цією статтею. При встановленні заземлення потрібні, насамперед, електроди заземлюючі, для яких можна використовувати металеві труби (сталеві або оцинковані). Для середньостатистичного будинку, який споживає 10 -15 кВт, підійдуть водопровідні труби не менше 32 мм в діаметрі і товщиною стінки 3,5 мм і більше.

Підійде також товста металева арматура або інші подібні матеріали. Наприклад, можна зробити заземлення з кутового або прямокутного профілю, із поперечним перерізом 150 мм, або навіть більше. Їх потрібно пофарбувати, покрити смолою або чим-небудь подібним.

Потрібно заготовити три таких електрода.

Для з’єднання електродів потрібні сталева стрічка шириною 40 мм (або металеві пластинки такого ж розміру), можна взяти товстий дріт або скористатися кабелем СІП-2 А, знявши ізоляцію.

Послідовність проведення робіт

1. Виберіть місце для зручного розміщення заземлення.

2. У цьому місці намалюйте на землі рівносторонній трикутник з довжиною сторони приблизно 2,2 метра.

3. По контурах цього трикутника прокопайте канавки глибиною до 0,5 метра.

4. Кінці підготовлених електродів потрібно обробити на верстаті, щоб кінці їх стали гострими, так буде зручніше забивати їх у землю.

5. Кожен електрод потрібно забити або ж закопати в вершинах викопаного трикутника на глибину 1,5 – 2 метри. Ця робота може бути нелегкою, особливо на твердій ділянці. Тому приготуйте молот, і не бійтеся втомитися від доволі важкої роботи.

6. Якщо будете забивати, то так, щоб місце ударів по електродах деформувалося менше. Їх потрібно правильно вибирати: чим твердіший ґрунт, тим більше повинен бути діаметр електрода.

7. Завершивши цю частину роботи, потрібно з’єднати електроди сталевою стрічкою 40 міліметрів ширини і 4 міліметри товщини (або сталевими пластинами того ж розміру). Для цього обов’язково використовується зварювання, так як з’єднання повинне бути дуже міцним.

підключення заземлення до сільського будинку

8. Інший кінець смуги провести під землею до будинку і вивести на поверхню. До неї потрібно приварити болт М10, до якого приєднайте провідник, що входить в будинок. Подбайте, щоб це з’єднання було надійним.

9. Щоб підвести пристрій до розподільного щитка, потрібно зробити отвір в стіні. До щитка приєднується заземлення мідним дротом з перетином 16 мм і алюмінієвим з перетином 16 мм. Для всіх сполук використовуйте хомути, болти і гайки або інші розбірні затискачі. Їх попередньо добре почистіть наждачним папером.

10. Від щитка провід розходиться до всіх розеток будинку.

Виконуючи ці поради, цілком можливо своїми силами встановити заземлення в будинку.

Як перевірити, чи правильно встановлено заземлення?

Встановивши систему заземлення, її обов’язково потрібно перевірити. Таке тестування проводиться за допомогою спеціального складного приладу – вимірювача опору заземлення.

перевірка заземлення у будинку

Для перевірки заземлення використовуються і підручні засоби. Це може бути звичайна переносна електрична лампа потужністю 100 Вт і більше. Потрібно під’єднати один її контакт до заземлення, а інший з’єднати з фазою.

При цьому можливі три варіанти:

1. Лампа яскраво спалахує і горить. Це означає, що заземлення виконано правильно.

2. Лампа спалахує, але горить ледь-ледь. Значить, заземлення виконано неякісно, погані контакти в місцях їх з’єднання.

3. Лампа не загоряється зовсім. Ясно, що заземлення не працює.

Ось такі не складні поради по влаштуванні заземлення в сільському будинку.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *