Чи можна клеїти шпалери на шпалери, на стелі або стінах?

Чи можна клеїти шпалери на старі шпалери?

В квартирі зроблено ремонт, але так не хочеться розводити бруд, порошити, а потім все це мити. У зв’язку з цим цілком обґрунтовано виникає питання – якщо шпалери на стінах або стелі добре тримаються, то чи можна поверх них знову клеїти шпалери? Відповідь одна – не бажано. Але якщо дуже хочеться заощадити і менше працювати фізично, то можна ризикнути.

Чому не можна?

Ситуація, коли можна провести поклейку шпалер поверх старого покриття, всього одна – це старі паперові шпалери, які відмінно приклеєні. Матеріал, яким можна оформити таку поверхню, теж повинен бути паперовим.

Міцність старого паперового покриття дуже важлива. Якщо є якісь відклеєними елементи, то не слід лінуватися очистити стіну. Цим вбережемо себе від зайвої праці, не доведеться заново все переклеювати.

Поверх рельєфних шпалер, а також з блискітками, вінілових, флізелінових і під фарбування робити повторне обклеювання не можна.

Шпалерний клей почне контактувати зі старим клейовим шаром, попутно розмочуючи паперову основу і утворюючи повітряні бульбашки під усіма іншими видами шпалерного покриття. Можна спробувати їх проколоти, але результату це, як правило, не дає. Розгладження, проколювання і притискання таких бульбашок не допоможе. Через деякий час нове покриття відвалиться разом зі старим.

Численні відео в інтернеті є яскравим тому підтвердженням.

Правильний порядок роботи

Основу перед наклеюванням можна і потрібно ретельно підготувати. Це стосується не тільки стін, але і стелі, на якій також не рекомендується клеїти шпалери поверх шпалер.

Підготовка стін і стелі включає в себе видалення побілки, фарбування та інших матеріалів, вирівнювання поверхні за рівнем, а також її шпаклювання, так як тонкий паперовий матеріал дуже яскраво демонструє всі нерівності і недоліки поверхні.

Якщо фарбування не зчищається, використовуємо шліфувальну машину. Її можна застосовувати у всіх випадках, коли попереднє покриття стелі або стін не виходить зняти вручну.

Після цього дають час на висихання (зазвичай це доба).

Тепер можна очистити стелю або стіни від пилу і прогрунтувати. Ґрунт потрібно купити глибокого проникнення, він поліпшить адгезію основи і шпалерного клею, а також зменшить поглинання останнього.

Пам’ятайте, підготовка основи під таке фінішне покриття дещо легша, ніж під фарбування, так як структура матеріалу дозволяє приховувати дрібні недоліки.

Правила наклеювання

Працювати з шпалерами можна по-різному. В паперових обрізається заводська кромка тільки з одного боку, їх клеять в напуск і в стик. При оформленні стін двошаровими паперовими матеріалами (дуплекс) можливий варіант обклеювання в стик. Тонкі одношарові клеяться тільки в напуск.

Якщо оформляються стіни або стеля тонкими полотнищами, то клейте їх потрібно в нахлест, починаючи від дверного отвору і закінчуючи ним же. Більш товсті двошарові клеять від кутів. Якщо кут не дуже рівний – використовують підрізування матеріалу, щоб наклеїти його рівно.

Вінілові та флізелінові шпалери клеяться тільки в стик, можна використовувати спеціальну стрічку, яка не дозволить матеріалу згодом розійтися.

Користуватися для полегшення роботи можна спеціальним гумовим шпателем і чистими ганчірками, щоб видалити надлишки клею із-під полотен і зі стиків.

Підіб’ємо підсумок

Клеїти шпалери на шпалери на стелю або стіни не можна, так як це викличе утворення пухирів, розм’якшення старого шпалерного покриття (паперового) і подальше відпадання вторинного покриття від основи разом з попереднім шаром. Добре, якщо це станеться через кілька років, а не через тиждень.

Робота вимагає ретельної підготовки основи – повного видалення шпалер або фарби, шпаклювання явно виражених нерівностей і грунтування.

Чим товщий і рельєфніший матеріал, тим більші нерівності він зможе замаскувати.

Єдиний варіант, який можливий – наклеювання шпалер поверх шпалер, які добре тримаються. Але потрібно промазати стіну слабким розчином шпалерного клею (замість грунтовки) і дати йому якісно висохнути.

Якщо є бажання наклеїти шпалери під фарбування на старі шари паперових шпалер, то не варто цього робити. Краще ретельно підготувати основу і погрунтувати її. У цьому випадку результатом своєї роботи можна буде насолоджуватися довгі роки.

Раджу також почитати про циклювання підлоги.


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *