Найпопулярніші марки і види ламінату

Види ламінату і марки

Кожен з різних видів ламінату, присутніх на українському ринку, має свої переваги і недоліки. Для того, аби вибрати найкращий варіант для квартири, дому чи офісу, потрібно врахувати багато різних факторів: міцність, надійність покриття, його стійкість до вологи тощо. Також потрібно, щоб ламінат потрібної якості був обраний саме у тому кольоровому рішенні, яке буде гармонійно поєднуватися з кольором стін, меблів та інших складових інтер’єру. При цьому, не можна забувати, що доступність ціни також є важливим фактором, який впливає на вибір.

Кількість марок ламінату зростає щороку, тож покупцеві не завжди легко орієнтуватися в усьому цьому різномаїтті. Серед виробників ламінату є кілька компаній-лідерів, які зарекомендували себе як виробники найбільш якісного покриття для підлоги. До таких належать насамперед європейські компанії: QuickStep (Бельгія), Witex, Parador (Німечина), Egger (Німеччина), Meister (Німеччина) та Haro (Німеччина).

Оскільки вкладання ламінату не такий і складний процес, то правильний вибір самого ламінату є запорукою того, що підлога буде радувати якістю і зовнішнім виглядом не один рік. Якщо заглибитися в рейтинг виробників, то побачимо досить складну картину. Адже, коли йде мова про ламінат, поняття якості містить в собі цілий ряд показників. Варто звернути увагу на клас (що вищий клас, то стійкіший ламінат до ушкодшень), міцність дошки, замки сполучення, натуральність покриття та дизайн. Бельгійський ламінат QuickStep вирізняється величезною кількістю моделей і кольорових рішень. Завдяки тому, що компанія постійно вдосконалює свої технології, не шкодуючи грошей на дослідження, в кінцевому випадку отримуємо високоякісний продукт, який є абсолютно безпечним та екологічно чистим. Однією з безсумнівних переваг ламінату Quick Step є зручний замок Uniklic, завдяки якому вкладання ламінату стає простим, а з’єдання між ламінованими дошками надійним. Також, висока оцінка ламінату від цього виробника зумовлена тим, що гарантійний термін ламінату є більш ніж тривалим – аж 25 років. Тож це ідеальний вибір для якісного надійного ремонту підлоги.

Ламінат паркет від німецької компанії Witex також є дуже популярним на українському ринку. Завдяки тому, що ламінована дошка на 90% складається з дерева, цей ламінат є абсолютно екологічно чистим та не викликає алергії, як це може статися при використанні в житлових приміщеннях ламінату з високим вмістом синтетичних матеріалів. Також, ламінат Witex є стійким до вологи, завдяки чому його можна використовувати як покриття для підлоги на кухні, в коридорі тощо, а якщо такий ламінат покласти в спальні чи вітальні, то підлогу там потім можна буде спокійно мити водою, не турбуючись, що ламінат деформується.

Безперечною перевагою також є те, що ламінат Witex забезпечує додаткову звукоізоляцію, що дуже актуально у сучасних багатоквартирних будинках. Замок Loc-Tec, що оснащує цей ламінат, є зручним у використанні і надійним. Це додає ламінату Witex популярності.

Ще однією німецькою торговою маркою ламінату, яка має гарний попит серед вітчизняних споживачів, є Parador. Візитною карткою ламінату від цього виробника є оригінальний дизайн. Серед інших переваг ламінату Parador варто зазначити відмінну стійкість до стирання і довговічність, а також стійкість до вологи. Використання запатентованих замків Automatic та Safe Loc забезпечує не лише довговічність покриття, а і легке його вкладання.

Німецька компанія Egger виготовляє ламінат, який відрізняється від решти тим, що його дошки мають смолисте покриття, і до них прикріплена додаткова звукоізоляція. Смола відштовхує вологу і водночас не заважає ламінату «дихати», що забезпечує його довговічність. Запатентований замок LocTec дозволяє надійно скріплювати дошки, не застосовуючи при цьому клей, тож, з одного боку, процес монтажу ламінату пришвидшується, бо не треба лишати час на висихання клею, а з іншого – таке кріплення є більш екологічно чистим та безпечним, адже більшість клеїв все ж таки є в певній мірі токсичними.

Ламінат від компанії Maister не тільки вирізняється відмінною міцністю та стійкістю до вологи, а і дозволяє швидко і без проблем замінити одну дошку, не пошкоджуючи і не зриваючи всієї підлоги. Ця особливість робить його ідеальним варіантом для приміщень з високою прохідністю, де вірогідність пошкодження частини підлоги є досить великою.

Німецька марка ламінату Haro недарма користується довірою споживачів. Ламінат цієї марки відзначається високою стійкістю до механічних пошкоджень, додатковою шумоізоляцією та екологічністю. Завдяки запатентованій технології AquaResist ламінат не лише надійно захищений від вологи, а і має підвищену стійкість до вогню.

Всі перелічені компанії-лідери пропонують ламінат відмінної якості, однак на заваді може стати ціна. Саме тому, крім визнаних західноєвропейських виробників, які присутні на ринку давно, і вже встигли себе зарекомендувати, варто звернути увагу і на ті компанії, чия продукція з’явилася в українських будівельних магазинах відносно нещодавно.

Бренд Ламінат Кронопол Польща є якраз одним з таких новачків на українському ринку. Щоправда, це лише в Україні ламінат цієї марки з’явився нещодавно. Сама ж компанія Кроно Групп існує більше ста років, а перша партія дошки для підлоги з пресованого дерев’яного волокна була виготовлена на заводі компанії ще півстоліття тому. Завдяки стрімкому розвитку і потужним інвестиціям, продукція Кроно Груп швидко вийшла на світовий ринок. Так було започатковано відомий бренд Laminat Kronopol, який сьогодні є досить популярним завдяки високій якості, широким вибором дизайну покриття і більш ніж прийнятній ціні.

В Україні останній плюс є особливо відчутним завдяки тому, що транспортні витрати на доставку ламінату з сусідньої країни є досить невисокими, а отже не сприяють значному збільшенню ціни. Найновішою розробкою Кроно Груп в царині ламінату є серія Кронопол Платинум. Особливістю цієї серії ламінату є його високі експлуатаційні характеристики. Ламінат виготовляють на основі міцної плити HDF, і він має 32-й клас міцності, що дозволяє використовувати його в тих приміщеннях, де на підлогу покладають значне навантаження. Дуже корисною є спеціальна ноу-хау технологія, завдяки якій на поверхні ламінату накопичується електростатичний заряд, набуваючи таким чином антистатичних властивостей.

Дизайн ламінату Кронопол Платинум розроблений для поціновувачів традиційної естетики. Розмаїття відтінків і текстур допоможе надати характерної ноти будь-якому інтер’єру. В будівельних магазинах Києва, Одеси, Дніпропетровська та інших українських міст без проблем можна знайти Laminat Kronopol, що імітує текстуру різноманітних цінних порід дерева: дуба, бука, вишні, мербау, зебрано тощо. Такого багатства малюнків дошки виробники досягають завдяки глибокій структурі тиснення, синхронним порам та ручній стружці. Декори цього ламінату створять відчуття комфорту, затишку та тепла в приміщенні, та нададуть йому елегантності.

Ще однією перевагою ламінату Кронопол є простота монтажу. Зручні і надійні замки, що фіксують дошки без проміжків та зміщень, є дуже простими у використанні, так що покласти такий ламінат без проблем може і непрофесіонал. Останнім часом на українському ринку з’явився також ламінат від вітчизняного виробника – Коростенського заводу МДФ. До переваг вітчизняного ламінату варто віднести його міцність (32-й клас) та надійність, які дозволяють використовувати ламінат в офісах та інших приміщеннях з високою прохідністю. Також, коростенський ламінат надійно захищений від вологи, що суттєво полегшує догляд за підлогою. Використання замка Unilin робить процес монтажу такого ламінату дуже простим і дозволяє обійтися без використання клею. Замки забезпечують надійне та акуратне з’єднання між дошками, завдяки чому ламінат збереже гарний вигляд протягом тривалого часу. Єдиним недоліком вітчизняного ламінату є відносно невеликий вибір кольорових рішень.

Натомість, важливою перевагою є ціна, тим більше, що є можливість замовити ламінат із заводу та обійтися без посередників.

Вибір ламінату різних марок на українському ринку є дуже широким. Це дозволяє покупцеві підібрати оптимальний варіант для своєї квартири, дому чи офісу. При купівлі ламінату важливо пам’ятати просте правило: можна обирати ламінат різних марок для різних кімнат, але не варто обрати для однієї кімнати ламінат від двох різних виробників, адже товщина дошки може не співпадати.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *