Самостійна установка рушникосушки

Установка рушникосушки водяного типу або електричної

Рушникосушка для ванної кімнати виконує кілька функцій. Вона перешкоджає появі вогкості, дозволяє просушити не тільки рушники, але і речі, підтримує певний рівень тепла. Здійснювати монтаж такого пристрою можна самостійно. Тільки при цьому слід враховувати, що всі пристрої діляться на два основних типи: електричні і водяні.

Перший тип підключається до системи опалення та подачі гарячої води, що дозволяє економити на комунальних витратах. Функціонуючі від електромережі рушникосушки не залежать від опалювальних систем, не схильні до корозії, можуть бути вмонтовані в будь-якому зручному місці, поруч з джерелом живлення.

Підготовка до монтажу рушникосушки

Після покупки виробу необхідно перевірити його комплектацію, вивчити конструкцію та схему кріплення. Для установки знадобляться:

 • труби ПВХ певного діаметру, ніж для їх різання;
 • кронштейни;
 • необхідні будівельні інструменти;
 • кульові крани;
 • муфта;
 • ПВХ коліна;
 • сама рушникосушка.

Установка рушникосушки водяного типу

Весь процес установки водяної рушникосушки займає кілька годин. Основні роботи:

 • демонтаж старого приладу;
 • монтаж крана;
 • встановлення нового приладу;
 • перевірка надійності та якості.

Щоб усунути стару рушникосушку, потрібно попередньо перекрити гарячу воду. Потім необхідно скрутити різьбові з’єднання. У випадках, коли не вдається скрутити різьблення, то трубу можна зрізати болгаркою. Залишається зняти пристрій з кронштейнів.

Після демонтажу необхідно переходити до установки кранів. Для цього на трубах створюється нові різьблення або «проганяються» старі, щоб підвищити надійність майбутнього з’єднання. Потім монтується запірна арматура – крани. Вони дозволяють регулювати функціювання приладу за допомогою повороту крана. А в майбутньому для проведення ремонтних робіт або чергового демонтажу буде простіше перекривати воду. При необхідності установки безпечного клапана необхідно здійснювати роботу на цьому етапі.

Установка нової рушникосушки залежить від вибору прямих або кутових фітингів. Знадобиться лляна підмотка для ущільнення різьбових стикувань. Стики конічної форми ущільнюються стрічкою ФУМ. На стіну рушникосушка встановлюється за допомогою хомутів.

Після цього здійснюється перевірка роботи рушникосушки або пробний пуск, щоб переконатися в герметичності.

Монтаж електричної рушникосушки

Установка такого електроприладу полягає в правильній підготовці і здійсненні підключення до електричної мережі, для виключення займання або короткого замикання в процесі експлуатації. Для цього необхідно виконати обов’язкові вимоги:

Також необхідно подбати про те, щоб розетка у ванній кімнаті, до якої підключається рушникосушка, мала вологозахищений корпус.

Установка рушникосушки.

Електрична рушникосушка.

Монтаж сушарок для рушників електричного та комбінованого типу вимагає певних знань по роботі з електропроводкою, тому у таких випадках варто звернутися до фахівця.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *