Сантехнічні фітинги

Сантехнічні фітинги для труб.

У всі часи людина намагалася і намагається поліпшити своє життя, звести до мінімуму витрати при виконанні будь-яких робіт, при цьому не втративши в якості. Не залишилися осторонь і сантехнічні роботи. У сантехніці сьогодні одним з основних елементів є труби, тому саме трубам слід приділяти найбільшу увагу. Проте в різні часи труби бували різні, змінювалася їх якість і способи роботи з ними. Спочатку були металеві труби, на зміну металевим прийшли труби мідні, а після з’явилися металопластикові та поліпропіленові. А разом з ними поширилося різноманіття фітингів.

Фітинг (від англійського слова fit – монтувати, збирати) – компонент трубопроводу, що встановлюється в місцях його розгалужень, поворотів, переходів з одного діаметра на діаметр інший. Також фітинги забезпечують з’єднання прямих ділянок трубопроводу, в тих місцях, де необхідна часта їх заміна. В залежності від застосовуваних матеріалів при проведенні сантехнічних робіт розрізняють фітинги сталеві, мідні, чавунні, латунні, поліпропіленові, комбіновані і так далі. Незважаючи на різноманітність сировини для виробництва, всі фітинги поділяються на прямі і перехідні. Перші застосовуються для з’єднання труб, що мають однаковий діаметр, другі – для труб різного діаметру.

За конструкційними особливостями фітинги поділяються на:

  • кути (так звані відводи) – застосовуються для зміни напрямку діючого трубопроводу під кутами 45, 90 і 120 градусів;
  • трійники – застосовуються для відгалуження в одному напрямку від основної труби;
  • хрестовини – застосовуються для відгалуження у двох напрямах, які ведуть від основної труби;
  • трійники і хрести зазвичай виготовляються з кутом 90 градусів;
  • бочата – застосовуються для з’єднання трубопроводу і будь-яких виробів (кранів, фільтрів, водолічильників тощо);
  • муфти – застосовуються на прямій ділянці для міцного з’єднання труб однакового і різного діаметру;
  • згони – застосовуються для труб, які вже перебувають в застосуванні;
  • штуцери – застосовуються для з’єднання труби і гнучкого шланга.
  • заглушки – застосовуються для глушіння кінців труб.

Кріплення фітингів, в залежності від матеріалів виготовлення, також різноманітні. Монтаж труб фітингами проводиться за допомогою електродугового та дифузійного зварювання, капілярної пайки, а також за допомогою різьби. Саме різьбові фітинги найбільш часто зустрічаються. Різьблення може бути нарізане, як зовні, так і всередині фітинга. Герметичність нарізного з’єднання досягається шляхом підмотки спеціального ущільнювача (поліетиленової стрічки, льону). Різьбове з’єднання дозволяє багато разів проводити монтаж та демонтаж трубопроводу.

Фітинги для металевих труб

Саме цей вид має найбільше поширення. І це не дивно, адже не завжди і не скрізь можна провести, наприклад, поліпропіленовий або металопластиковий водопровід. Цей вид фітингів поділяється на: зварні (електродугове зварювання сталевих труб і капілярна пайка, для мідних), різьбові, фланцеві і обтискні (з 1-2 ущільнювальними кільцями). При виготовленні застосовують різні види сталей для досягнення необхідних характеристик. Фітинги з ковкого чавуну забезпечуються спеціальним потовщенням – буртиком.

Фітинги для металопластикових труб

З’єднання цього виду фітингів відбувається за допомогою обтиску труби навколо штуцера нержавіючою гільзою. Можуть застосовуватися і цангові з’єднання (в основному для скріплення металевих і металопластикових труб). Ці два види фітингів застосовуються, як при відкритій, так і при прихованій проводці. Наступний вид з’єднання, що застосовується тільки при відкритому типі водопроводу – компресійний. При цьому потрібно мати тільки пару стандартних розвідних ключів, що дозволить здійснити монтаж без зайвих фінансових витрат на придбання спеціальних інструментів.

Фітинги для поліпропіленових труб

З’єднання даних фітингів проводиться за допомогою зварювання. Сполучні поверхні розігріваються за допомогою спеціального пристрою і потім спаюються. Можливе з’єднання з металевими трубами завдяки перехідним фітингам.

Фітинги для труб каналізації з ПВХ

Складання трубопроводу із застосуванням даного виду труб і фітингів проводиться легше всього. Необхідні матеріали стикуються, а ущільнювальне кільце допомагає уникнути протіканню води.

Фітинги для рукавів високого тиску

Подібний вид фітингів, насамперед, застосовується для з’єднання вузлів гідравлічного обладнання і являє собою складальний пристрій у вигляді штуцера або гайки. Тип різьби та форма фітинга визначається від подальшого його використання. При виготовленні до них приділяються найбільш високі вимоги до характеристик міцності, внаслідок їх застосування з високим тиском і в різних агресивних середовищах.

Величезна різноманітність фітингів допоможе підібрати їх оптимальний вид з областю їх застосування. Завдяки безлічі способів з’єднання, монтаж трубопроводу може бути зроблений не тільки професіоналом, а й людиною, що володіє найменшими навичками сантехнічних робіт.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *