Як прокласти кабель і трубу до насоса в колодязь?

Як прокласти кабель до насоса в колодязь?

Виходячи з рівня води в колодязі і його глибини, можна визначити потрібні характеристики насоса. Для економії рекомендуємо вибирати насос з витратою не більше 2-3 м³/год. А от, як його закріпити в колодязі та прокласти кабель переглянемо далі.

Монтаж насоса в колодязі

Монтаж краще вести удвох. Перед роботами по установці насоса потрібно викопати траншею від стінки колодязя до місця вводу в будинок. Пробити стінку колодязя на рівні трохи вище низу траншеї, глибина якої повинна перевищувати рівень промерзання ґрунту для відповідного регіону сантиметрів на 20. Рівень промерзання не важко з’ясувати, в середньому по Україні 60-80 см.

На дні траншеї не повинно бути каменів, осколків скла та інших твердих і гострих предметів. Перед укладанням труби необхідно влаштувати піщану подушку товщиною до 10 см і приготувати гільзу діаметром трохи більшим, ніж діаметр труби. Гільзу довжиною близько 0,5 метра встановлюємо в отворі стінки колодязя.

Не дивлячись на великий вибір матеріалів для водопроводу, в даному випадку краще всього використовувати поліетиленову трубу і фітінги відповідного діаметру – коліна та муфти. Таку систему легко збирати, маючи тільки ножівку або спеціальні ножиці для різання труб.

Але головне тут не просте складання, а простота розбирання у разі необхідності ремонту насоса. Щоб можна було, спустившись в колодязь до рівня гільзи, легко від’єднати від коліна вертикальну частину і вийняти її з насосом назовні. Діаметри труби і фітингів повинні відповідати діаметру вихідного отвору насоса.

Для ізоляції та утеплення труби використовуємо будь-який з доступних матеріалів, вибір дуже великий. Тут ми дбаємо не про тепло-втрати, а про захист труби від можливих фізичних впливів, але чим товще ізоляція, тим краще. Якщо труба опиниться в зоні промерзання, то при максимальних мінусових температурах ніяка ізоляція від замерзання не врятує.

За пару годин до монтажу, трубу, якщо вона в бухті, слід розмотати, щоб вона вирівнялася. Обчислюємо відстань від розрахункового низу насоса в колодязі до точки повороту труби в траншею і відрізуємо потрібний розмір. Без рулетки тут не обійтися. Інша труба укладається в траншею, один кінець через гільзу заводиться в колодязь і простягається з колодязя назовні. Витягнути її можна, підштовхуючи в колодязь з траншеї, а зовні підтягуючи кінець вгору саморобним гаком.

Встановлення заглибного насоса в колодязь

Умовні позначення:Як прокласти кабель і трубу до насоса в колодязь?
1 – ґрунт
2 – піщана подушка
3 – вода
4 – стінка колодязя
5 – траншея
6 – отвір в стінці колодязя
7 – гільза
8 – труба
9 – коліно
10 – кабель

Уклавши насос поруч із трубою, призначеною для опускання, потрібно розмотати електричний кабель уздовж труби. Якщо насос не має вбудованого зворотного клапана, то його потрібно встановити на насос, використовуючи ключ і пакувальний матеріал, а до нього так само приєднати муфту. Знявши фаску з торця труби, приєднуємо її до муфти і за допомогою ізоляційної стрічки примотуємо кабель до труби через кожні 0,5 метри, таким чином, щоб кожна ділянка злегка провисала. Решта кабелю буде йти в траншеї або по повітрю до вводу в будинок.

Прокладання кабелю і монтаж системи

Кабель в траншеї повинен бути захищений бронею, тому перерізуємо кабель перед коробкою управління насосом і заводимо його в броню.

До головки насоса через спеціальні вушка приєднуємо трос, яким будемо опускати насос в колодязь. Тепер вільний кінець від насоса за допомогою коліна з’єднуємо з кінцем, протягнутим через гільзу з колодязя.

Наш задум здійснити опускання насоса можливий завдяки гнучкості труби. Беремо насос і на тросі опускаємо його в колодязь. Коли зовні залишиться вигнутий кут, людина в траншеї має протягувати трубу назад в траншею, а опускаюча насос продовжувати опускати. У підсумку коліно досягне гільзи і упреться в нього, а вертикальна ділянка займе своє розрахункове положення.

Для того, щоб насос не знаходився поряд зі стінкою колодязя, гільза повинна виступати в колодязь на деяку відстань. Трос тепер потрібно закріпити на верху колодязя так, щоб тягар насосної колони передавався йому, а не трубі, тобто бути натягнутим. Через отвір в стінці колодязя, поряд з гільзою, затягуємо кабель в броні, скориставшись гаком. Тепер можна щілини закрити розчином, а в гільзі закласти ганчіркою.

Якщо монтаж в силу якихось причин не вдається провести зовні, то доведеться опускатися в колодязь до рівня гільзи. Для цього можна скористатися надійним сходами. Також варто натягти на себе страхувальний пояс або обв’язати торс міцним канатом і добре закріпити вільний кінець зовні. Спустившись в колодязь до потрібного рівня, спочатку опускаємо насосну колону, а потім з’єднуємо труби куточком. При монтажі в колодязі протягувати трубу з траншеї не потрібно, достатньо, щоб вона ледь визирала всередину.

Як прокласти трубу і кабель до насоса в колодязь?

Утеплюємо трубу через вільний кінець і заводимо її в будинок, броньований кабель в траншеї повинен бути покладений паралельно трубі, монтуємо в будинку інше обладнання нашої насосної установки. Тепер, після остаточного монтажу та перевірки роботи системи, засипаємо траншею шаром піску біля 10см, а потім і ґрунтом. Весь зайвий ґрунт вивозити не слід поспішати, бо ґрунт в траншеї ще дасть усадку.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.