Як замінити самостійно картридж у змішувачі?

Замінюємо власноручно картридж у змішувачу

Більшість імпортних змішувачів, як їх у народі називають — “язичкові”, “однорукі” обладнанні картриджами. Звичайно, що досвідчений сантехнік таку роботу зробить за хвилин 15, і виклик його обійдеться що найменше у 100 гривень. Так і сам картридж коштує від 50 гривень і більше, в залежності від виробника. Як у такому разі самому замінити картридж?

Спочатку потрібно підготувати тонку викрутку та ключ, бажано розвідний. Викруткою будемо знімати сам ковпак, або “язик”. Знизу під язиком є невеличка заглушка, вона зазвичай кольорова (із позначками синього, червоного кольорів), її спершу і знімемо, злегка підколупнув викруткою (малюнок 1).

Далі в отвір вставляємо викрутку і відкручуємо фіксувальний гвинт (мал. 2), тепер можна зняти сам ковпак (мал. 3) і відкрутити руками кільце на самому змішувачі (мал. 4). Не слід його викручувати плоскогубцями, воно може пошкодитися.

Далі залишилося відкрутити фіксувальну гайку за допомогою розвідного ключа і витягнути сам картридж (малюнки 5 та 6).

56787

Ось і все перший етап закінчено, можна йти в сан-технічний магазин купувати новий. Варто завжди брати із собою старий для заміру, щоб не довелося по декілька разів ходити і замінювати. Картриджі на перший погляд однакові, але всі вони різні.

Встановлюємо новий картридж

Процедура встановлення практично така, як і зняття, але у зворотньому напрямку. Хоча тут є декілька тонкощів і їх слід дотримуватися.

1. При закручуванні фіксувальної гайки не потрібно застосовувати надмірне зусилля, інакше картридж може лопнути, все таки він із пластмаси.

2. Після збору всієї системи потрібно на хвилин 15 увімкнути гарячу воду, а потім знову трішки дотиснути фіксувальну гайку. Це пов’язано із тим, що гаряча вода сприятиме розширенню змішувача і може порушитися герметичність.

3. Не слід брати дешеве — воно не довговічне, як практика показує: краще купити раз якісне, ніж три рази дешеве.

Сподіваюсь ця порада по сантехніці допоможе власноручно замінити картридж на домашньому змішувачі.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *