Заміна радіаторів опалення і їх види

Заміна радіаторів опалення, їх види, переваги, недоліки

Дуже часто ми скаржимося на комунальні служби, тому що нібито вони дають нам тепло в маленькому обсязі, і дуже рідко замислюємося про те, що несподіване похолодання в приміщеннях, з приходом суворої зими, може залежати не тільки від поганої роботи комунальних служб. Одна з найбільш поширених причин – це в першу чергу старі засміченні батареї опалення, які з кожним роком дають все менше і менше тепла. А якщо вони до того ж, ще й починають підтікати, то не потрібно сидіти і чекати – навпаки, це серйозний привід, щоб подумати про їх заміну, а також провести повну профілактику сантехнічної системи в квартирі, будинку, офісі.

Велика кількість товарів на сьогоднішніх ринках і в магазинах настільки численна та різноманітна, що можна просто заплутатися і розгубитися. Найкраще рішення – це вибрати ті батареї, які схожі з вже встановленими. Але чому бажано вчинити саме так? Все це із-за того, що чим більше розмір нового радіатора буде схожий зі старим, тим менше треба буде здійснювати додаткове налагодження труб – приміром, нарощувати або ж навпаки скорочувати їх. І звичайно, на все це знадобиться значно менше коштів. Саме тому, якщо є якісь певні труднощі з грошима, то набагато розумніше буде підібрати батареї того ж виду, якими були старі.

А можна заплатити трохи більше грошей і витратити більше часу, але замінити радіатори опалення на ті, які будуть відмінно підходити по всім параметрам. В даний час найчастіше в приватних будинках і квартирах застосовуються батареї таких типів як: сталеві, чавунні тощо.

Види радіаторів опалення, переваги і недоліки

Чавунні батареї набагато частіше можна побачити в будинках старих будівель. Основні переваги чавуну – це надійність, а також довговічність, так як його можливий експлуатаційний термін складає до п’ятдесяти років. Ці радіатори відмінно підходять для агресивного середовища систем центрального опалення і коштують вони не дуже дорого. До їх мінусів можна додати: занадто завищену теплову інерційність і складність монтажу із-за великого розміру габаритів.

А ось для закритої опалювальної системи прекрасним варіантом будуть сталеві радіатори, які мають високу тепловіддачу і низьку теплову інерцію, крім того у них маленька вага і глибина.

Завдяки невисокій тепловіддачі (обігрів кімнат в чотири рази швидше і сильніше, ніж обігрів радіаторів інших видів) алюмінієві батареї стають з кожним днем все популярнішими. До їх плюсів можна віднести — маленька вага конструкції, а до недоліків – чутливість до середовища теплоносія і температурних змін.

У біметалічних радіаторах металеві трубки укладені в алюмінієве покриття, це забезпечує високу тепловіддачу і стійкість до великого тиску. Також дані радіатори відрізняються довговічністю і міцністю. Але тут є один недолік – велика вартість, порівняно з батареями інших типів.

Далі порада про самостійне монтування душової кабіни.


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *