Дачний будинок економ

Дачні будинки економ

Чи можна заощадити при будівництві дачного будинку? Швидше за все, більшість з вас скажуть, що економія при будівництві будинку не тільки неможлива, але і протипоказана. Частково це правда, але якщо підійти до цього питання з розумом і досвідом, то можна буде не просто заощадити на будівництві дачного будинку, а заощадити так, що це не тільки не нашкодило, але ще й залишилися фінанси на будівництво бані, літньої кухні, альтанки!

Перш за все, давайте визначимося з тим, які матеріали будуть використовуватися. На сьогоднішній день ринок пропонує нам величезний вибір будівельних матеріалів, існує безліч журналів і консультантів з цього питання. Звичайно ж, імпортні сучасні матеріали коштують недешево, тому ми не будемо їх зачіпати. До того ж, деякі з таких матеріалів є не зовсім “сучасними”, “імпортними” і “екологічно чистими”, як здається на перший погляд. Давайте поглянемо на всім нам відому цеглу, шлакоблоки, брус, фанеру.

Дачний будинок, збудований із шлакоблоків і цегли, сьогодні не всім підходить, люди хочуть вибратися з “кам’яних джунглів”, тому для дачі ці матеріали не всім підійдуть. Залишається брус і фанера. Побудувати дачний будинок з бруса і фанери, хіба це можливо? Так, це можливо. І результат неодмінно порадує! Варто заздалегідь зазначити, що мова йде не про зовсім звичайну фанеру, мова йде про орієнтовано-стружкові плити. Це сучасний аналог фанери, більш міцний, теплий і довговічний.

Отже, для будівництва дачного будинку економ нам знадобиться багато хорошого міцного брусу, важливо вибирати сухий, рівний, без слідів грибку і цвілі! Брус буде використовуватися в якості основного каркаса дачного будинку, простіше кажучи, брус буде виконувати роль “скелета”, на нього буде накладатися орієнтовано-стружкова плита (OSB) і кріпитися за допомогою простих саморізів по дереву. OSB нашивається на брус з двох сторін — із внутрішньої сторони будинку і зовні, відповідно.

Дачний будинок економ

На жаль заощадити на утепленні будинку не можна, точніше можна, купивши утеплювальний матеріал відразу оптом. Це єдиний спосіб економії на утепленні. Як утеплювач можна використовувати популярні сьогодні синтетичні матеріали “Ізовер” та “Кнауф”, часи скловати пішли у минуле. Утеплювач буде закладатися між внутрішньою та зовнішньою плитами OSB. Не можна залишати не утеплений простір в стінах — в мороз ці місця будуть сильно промерзати!

Також необхідно зробити пароізоляцію і гідроізоляцію будинку. Гідроізоляційна плівка нашивається поверх утеплювача по всій його площі. Така плівка коштує недорого, є багато видів.

Наостанок варто сказати пару слів про фундамент і дах для нашого дачного будинку із брусу і “фанери”. Фундамент найкраще робити заливний, з бетону. Не варто робити занадто широкий фундамент, ми економимо, а для нашого економ будинку, широкий фундамент зовсім не потрібен. Дах виготовляється досить просто – на лаги кладеться все та ж плита OSB, утеплювач, ізоляція, а із зовнішньої сторони можна використовувати профільний аркуш.

Всі ці поради, звичайно ж, не є інструкцією з будівництва дачного будинку, але вищеописані ідеї допоможуть значно заощадити!


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *